Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Астрологот Душан Величковиќ открива што ве чека кога Јупитер ќе влезе во Овен и на што треба да обрнете внимание оваа недела.

На секои 12 години, Јупитер влегува во Овен, помагајќи ни да внесеме поголем оптимизам и храброст во сè што правиме. Што ги очекува хороскопските знаци оваа недела, откри астрологот Величковиќ.

„Нѐ очекуваат интересни работи. Марс и Сатурн моментално се во квадрат на небото. Марс владее со желбата, а Сатурн владее со волјата. Сите ние имаме многу желби, но немаме волја да дејствуваме по нив, а потоа да се лутиме на себе. Ако немаме волја да правиме некои работи, не треба да се лутиме на самите себе“, рече Величковиќ и додаде:

„Она што ќе ја одбележи оваа недела е Венера, која за четири дена ќе влезе во знакот Лав. Започнува сезоната на голема летна љубов. Венера е експресивна, моќна, сака да се покаже. Ова е период во кој ќе се потсетиме на некои работи поврзани со емотивниот живот. Јупитер во Овен дава оптимизам, вера, чувство, среќа и заштита“, објасни тој.

Детална прогноза по хороскопски знаци:

Овните мака мачат со пари или некој финансиски план, го чекаат исходот од некој кредит. Не треба да се вознемируваат, ќе го добијат тоа што го сакаат. Токму сега треба да надминат мала криза и да простат на некој што ги разочарал овие денови.

Биковите имаат напнат период бидејќи Марс и Уран се во нивниот знак. Можно е да имаат проблем со некој државен орган за да остварат некоја своја цел или со некоја власт врз која не можат да имаат влијание. Тоа е привремено, прашање на денови е кога ќе го решат.

Близнаците имаат фантастичен период, имаат повеќе среќа од вообичаено. Нивниот владетел влегол во знак кој е многу моќен. Ова е почеток на фантастичен период за купување недвижен имот и проширување на имотот. Можеби ќе почнат да градат куќа или да започнат нов бизнис. За Раковите е добар период за завршување и финализирање на финансиите, Сонцето во Лав им носи можност за исклучително добро профитирање.

Лавовите ќе блескаат и ќе си ја подобрат финансиската состојба. Меркур им дава генијални и добри финансиски конструкции кои ќе им донесат пари. Девиците се домино ликови во своето најдобро издание. Овој период е многу добар за да започнат нови работи. Овој период е за судбински љубови, судбоносни средби. Девици, бидете отворени за сè.

За Вагите е добар период за работа, бизнис и креативност, бидејќи Венера на полето на кариерата им дава можност да блеснат во бизнисот, особено ако се занимаваат со уметничка, креативна или работа поврзана со финансии. Слободните Ваги можат да најдат љубов преку работа. Оваа недела е многу интересна и фантастична за нив.

Ова важи и за Скорпиите, кои треба да бидат вредни и одговорни, да заглават уште малку, за во септември да одат на одмор. Мој совет до нив е засега да се посветат на работата што е можно повеќе, бидејќи Сонцето во Лав им дава можност да блеснат и да добијат помош од директор, шеф или претпоставен кој се прашува за нивната кариера.

За Стрелците ова е и добар период за работа бидејќи Меркур е во нивната куќа на кариерата и работата. Тие можат да потпишат некои значајни важни документи поврзани со нивниот ангажман на подолг временски период. Динамиката исчезна од партнерските односи. Овие денови Месечината им донесе убаво емотивно расположение. Јарците кои сакаат да работат го користат овој период за да уживаат, да се венчаат. Оние кои се во брак и во врска сакаат да го прошират својот бизнис и работа. Ова е фантастичен период за нив.

Водолиите можеби планирале многу, но некои работи едноставно не излегуваат од земја затоа што бараат. Тие мислат дека се многу попаметни од другите, но овој период не е поволен за нив бидејќи нивниот Сатурн е блокиран од Марс. Марс доаѓа од длабочината на кармата, или генетиката. И тој ќе се пресели и наскоро сè ќе се среди и ќе можат да уживаат.

За Рибите ова е одличен период за пари. Сепак, Марс е во нивната куќа на комуникација, па сакаат да бидат малку импулсивни, да бидат остри и јазикот да им е побрз од главата. Би ги советувал да не го прават тоа. Риби, уживајте во љубовта максимално, рајот е на ваша страна. Меркур на полето на партнерството остава впечаток дека вашиот партнер е егоист, дека мисли само на себе, а не на вас, но ова е оптичка илузија.

Тагови
реклама

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Живот

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

4 совети како детето полесно да се одвикне од цуцла

Read more

Решението за лошиот здив од лукот стои во фрижидерот

Read more

Модната еволуција на Скопје - спојување на стилот и одржливоста на 27. издание на Моден викенд Скопје

Read more
 

Магазин

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Читај повеќе

Две причини зошто мажите одлучуваат да стапат во брак

Читај повеќе
  • play_arrow

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времето за неа стои: Клаудија Шифер се врати на модната писта

Читај повеќе

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Читај повеќе

4 совети како детето полесно да се одвикне од цуцла

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои често остануваат во лоши и токсични врски

Читај повеќе

12 причини за лош здив - можe да укажуваат на сериозен здравствен проблем

Читај повеќе

Карактерни особини на мажите кои имаат богат сексуален живот

Читај повеќе