Почнува сезоната на младиот кромид: Зошто треба да го вклучите во исхраната?

Со оглед на тоа дека на пазарите веќе можете да најдете младо кромитче, вреди да се истакне низата здравствени придобивки што ги носи за организмот.

Богат е со витамини и минерали кои помагаат во спречување на разни болести, како и со сулфур, бакар, фосфор, калиум, магнезиум, калциум и манган.

Може да се приготвува на разни други начини, но најдобро е да се јаде свеж заедно со долгите зелени листови. Меѓу многуте предности што ги носи за здравјето, се издвојуваат следниве:

Спречува настинки и грип - Бидејќи има антибактериски и антивирусни својства, е одличен лек за лекување на вирусни инфекции и грип. Исто така го намалува вишокот слуз.

Помага во варењето - Можете редовно да консумирате младо кромитче за да ја зголемите брзината на варењето ако страдате од екстремни дигестивни проблеми како гастритис, киселост, запек и други нарушувања. Кромидот содржи влакна кои помагаат во движењето на столицата. Ги лекува отечените црева и го прави вашиот дигестивен систем многу активен. Луѓето со дигестивни проблеми треба да консумираат 20-30 грама младо кромитче двапати на ден, еднаш наутро и еднаш навечер.

Го намалува нивото на шеќер во крвта - Истражувањата покажаа дека сулфурните соединенија присутни во зелениот кромид го намалуваат нивото на шеќер во крвта со зголемување на нивото на инсулин. Инсулинот е неопходен за транспорт на шеќер од крвотокот до клетките на телото.

Добро е за очите - Покрај каротеноидите како лутеин и зеаксантин, зелениот кромид содржи витамин А, кој игра витална улога во одржувањето на нормалниот вид и одржувањето на вашите очи здрави и силни. Исто така се бори и со макуларна дегенерација, состојба која резултира со губење на видот и ги штити очите од воспаление.

Го одржува срцевото здравје - Присуството на антиоксиданси во младиот кромид помага да се спречи оштетување на ДНК и клеточното ткиво со инхибиција на дејството на слободните радикали. Витаминот Ц помага во намалување на високиот холестерол и крвниот притисок во телото, што го намалува ризикот од срцеви заболувања. Соединенијата на сулфур присутни во овој кромид, исто така, помагаат да се намали ризикот од коронарна срцева болест.

Тагови
реклама

Топ 5 најдолговечни животни - некои живеат и илјадници години

Read more

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Read more

Колку често мажите и жените помислуваат на секс?

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Рецепти

Пилешко со ароматични зачини готово за половина час

Read more

Со еден мал трик лава колачот секој пат ќе излезе совршено

Read more

Посно, лесно и брзо: Ориз со зеленчук

Read more

Рецепт за имунитет: Јунешко со зелка и целер

Read more
 

Магазин

Тешка недела: Финансиски хороскоп за секој знак од 15 до 21 април

Читај повеќе

Едноставна промена на животниот стил може да го намали крвниот притисок

Читај повеќе

Зошто често се чувствувате уморни во текот на денот?

Читај повеќе

Колку често мажите и жените помислуваат на секс?

Читај повеќе

Стјуардеса откри како ги „казнуваат“ патниците кои не сакаат да го отстапат седиштето на дете

Читај повеќе

Кое е најлошо време да се мерите на вага?

Читај повеќе
Четири типа на пријатели

Четири типа на пријатели кои сите ги имаме

Читај повеќе

Постојано критикување - штетна навика која може да ја уништи врската

Читај повеќе

10 најголеми митови за исхраната во кои треба да престанеме да веруваме

Читај повеќе