Подемот и падот на Ден Билзеријан – Кралот на Instagram

Покер? Проневерени пари? Instagram инстант слава? Како контроверзниот Ден Билзеријан ги „заработи“ и „изгуби“ милионите?

Forbes уште во август годинава објави дека на неговата компанија Ignite International Brands Ltd. не ѝ се пишува баш добро.

Според годишниот финансиски извештај, компанијата минатата година изгубила 50 милиони долари. Компанијата заработува на два начини, со продажба на акции и задолжувања. Компанијата наводно продава и производи во Мексико, Канада, Ирска, Велика Британија и САД. Ignite продава производи од вотка, вода, облека и друго. Повеќето потрошени пари, околу 31,6 милиони долари, се потрошени на маркетинг, промоција, кирии и плати.

Погледнете како изгледаше подемот и падот на т.н, Крал на Instagram.

реклама

Чек дис аут

Погледнете како метеор го осветли небото над Јапонија

Read more

Моментот кога огромен алигатор изеде птица за неколку секунди

Read more

Исчезна мистериозниот монолит од пустината во Јута

Read more

Зошто Американците не смеат да пијат алкохол до 21 година?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Идеја за десерт: Печени јаболка со цимет, ореви и суво грозје

Read more
play_arrow

Зошто е важно да бидете искрени од првиот ден во врската?

Read more
play_arrow

Моментот кога огромен алигатор изеде птица за неколку секунди

Read more
play_arrow

Зошто Американците не смеат да пијат алкохол до 21 година?

Read more
play_arrow

10 најконтроверзни сопственици на фудбалски клубови

Read more
play_arrow

15-минутни секси вежби со Памела

Read more
play_arrow

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Read more
play_arrow

Рај за велосипедисти

Read more
play_arrow

Транспорт на отворено море: Дронови кои им пркосат на ветровите и брановите

Read more
play_arrow

Како да се ослободите од подуеност на стомакот?

Read more
play_arrow

Неверојатна борба меѓу тигар и мечка

Read more
play_arrow

Првиот тим на Клоп во Ливерпул: Каде се сега?

Read more