Подемот и падот на првиот вегански фудбалски клуб

А.С.
/ 13.05.2024 / 19:19

Откако беа купени од Дејл Винс во 2010 година, Форест Грин Роверс станаа првиот вегански фудбалски клуб во светот, првиот карбонски неутрален фудбалски клуб во светот и најзелениот фудбал во светот, според ФИФА.

По дванаесет години напредок, во кој Форест Грин се искачи од Националната лига до Лига 1, Зелената Армија штотуку претрпе едноподруго испаѓање, испаѓајќи од ЕФЛ.

Тоа беше извонреден подем, проследен со катастрофален пад, во толку краток временски период, па во ова видео, HITC Sevens го разгледува патувањето на Форест Грин Роверс, што го прави клубот единствен и зошто нивните поддржувачи не се толку очајни како што може да се замисли.

реклама

Нови видеа

play_arrow

Како Англичаните станаа добри во изведување пенали?

Read more
play_arrow
Пилешки раженчиња со јогурт сос

Пилешки раженчиња за кои не ви треба скара

Read more
play_arrow
Лекција за почетници: Месење леб со Џејми Оливер

Научете како се меси леб со Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Beverly Hills Cop

Read more
play_arrow
Дали скап фотоапарат ве прави подобар фотограф?

Дали скап фотоапарат ве прави подобар фотограф?

Read more
play_arrow

Како се прави „газе за медаља“?

Read more
play_arrow

7 работи што никој не ви ги кажува за салото во долниот дел на стомакот

Read more
play_arrow

Глупави американски фејлови

Read more
play_arrow

Што добивате со карти од 30 и од 400 евра за ЕУРО 2024?

Read more
play_arrow

5 рецепти за вегански сладолед

Read more
play_arrow

Топ 15 неверојатни дрвени градби

Read more