Подмирете долг брзо и лесно преку е-банкарство на Халкбанк (ВИДЕО)

Во услови на пандемија на коронавирус кога здравствените експерти повикуваат на почитување на мерките, меѓу кои и одржување на физичка дистанца, избегнување на групирање и престој во затворени простории со повеќе луѓе, многу од нашите вообичаени практики, како што е и одењето во банка, се препорачува да се извршуваат по електронски пат односно преку интернет.

Токму затоа, Халкбанк, како банка која се грижи за здравјето на своите клиенти, подготви серија едукативни видеа за користење на нивните услуги од електронското банкарство, намалувајќи го ризикот од ширење на пандемијата, а во исто време, правејќи ги овие услуги уште подостапни до секој граѓанин. Сѐ што е потребно е да се инсталира мобилната апликација за е-банкарство на Халкбанк и оттука потребно е само да ги следите инструкциите во видеото.

Во видеата, на лесен и едноставен начин, чекор по чекор се даваат насоки за користење на сите услуги од електронското банкарство на Халкбанк. Видеата се едукативни, лесно разбирливи и прилагодени за секого, па дури и за оние кои помалку се снаоѓаат во користењето интернет или пак мобилни апликации.

Видеата даваат насоки како да го активирате електронското банкарство преку мобилната апликација, како да управувате со вашите банкарски сметки, како брзо и лесно да ги плаќате сметките за струја, вода, парно итн., како да плаќате преку ПП30 и ПП50 налози, како да ги плаќате кредитите и долговите на картичките и како да вршите откуп и продажба на девизни средства само со неколку клика на вашиот мобилен телефон. 

Во ова видео се запознаваме со начинот како да подмирувате долг на вашите дебитни и кредитни картички и долг за кредити преку е-банкарство на Халкбанк.

Погледнете го „чекор по чекор“ видеото:

Remote video URL

 

реклама

Трамп имал „копче за кока-кола“ во Овалната соба, Бајден го отстрани

Read more

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Бил Гејтс прими вакцина против коронавирус

Read more

Казни до 300 евра за одбивање да бидете попишани или ако дадете неточни податоци

Read more

Промо

Интегрирано решение на „Комволт“ за заканите на рансомвер

Read more

Дедо Мраз вози за Кликни Јади!

Read more

Државна Лотарија и Црвен крст започнаа со хуманитарна акција за поддршка на ранливи категории граѓани во борба со Ковид-19

Read more

Дали знаете како да ги совладате загадувачите на воздух во домот?

Read more
 

Ново

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Читај повеќе

Бил Гејтс прими вакцина против коронавирус

Читај повеќе
  • filter

Футуристички концепт: Ротирачки облакодер што генерира електрична енергија

Читај повеќе

Енди Мареј нема да настапи на Австралија Опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix ја најави втората сезона на популарната „Bridgerton“

Читај повеќе
  • play_arrow

Мекгрегор смекнал – дури и го прегрна Поарје на мерењето

Читај повеќе

Гол за историја – од рекордни 96 метри!

Читај повеќе

Албанските граѓани ќе добијат „ковид пасош“ по примената прва доза на анти-ковид вакцината

Читај повеќе

Илон Маск нуди награда од 100 милиони долари за еколошко решение

Читај повеќе