Подобрете го имунитетот по природен пат со помош на овој пијалак

За подготовка на овој напиток се потребни четири состојки кои имаат антимикробно дејство и содржат висок процент на витамини, минерали и други хранливи состојки потребни за да се заштитите од вируси.

Освен тоа, консумирањето на овој пијалак може да помогне во регулацијата на нивото на шеќер во крвта и холестеролот, а го крева и нивото на енергија во организмот.

Потребни состојки:

-2 до 3 кесички чај од камилица

-30 мл јаболков оцет

-30 мл свежо исцеден лимон

-1 лажичка мед

-1 л вода

Начин на подготовка:

Кесичките чај од камилица прелијте ги со врела вода и оставете да отстојат 5 до 10 минути. Исцедете го чајот, па додадете јаболков оцет, лимонов сок и мед. Измешајте убаво и оставете да се олади.

По желба може да додадете и свежо изрендан ѓумбир.

Предупредување:

Овој пијалак не се препорачува за оние кои страдаат од гастритис или имаат чувствителен желудник.

Тагови
реклама

Избрани 31 градоначалник во првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ со најмногу победници

Read more

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Read more

Апасиев: Имаме советници во над 30 општини

Read more

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Read more

Рецепти

Најдобриот рецепт за пита со сливи

Read more

Рецепт на денот: Паштета од сардина

Read more

Десерт на денот: Пита со јаболка

Read more

Идеја за појадок: Кифлички со павлака

Read more
 

Магазин

Зошто секогаш привлекувате погрешни мажи?

Читај повеќе
  • filter

Креативни идеи за уредување на кујна со шанк

Читај повеќе

Колку протеини ни се потребни во текот на денот?

Читај повеќе

Два чудни симптоми кои откриваат дека сте прележале COVID-19

Читај повеќе

Неколку особини на совршениот маж

Читај повеќе

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Читај повеќе

Instagram убавица: Фрида Асен

Читај повеќе
  • play_arrow

30 минути домашни јога вежби за поголема флексибилност

Читај повеќе

5 работи кои можат да предвидат развод

Читај повеќе