Подобро од „Сам дома“: Ова се најверојатно најглупавите криминалци на светот

Се ближат новогодишните празници, а тоа значи дека одново ќе си ги прегледаме филмовите „Сам дома“ (Home Alone) со Меколи Калкин.

Годинава имате едно бонус видео од вистинскиот живот: камерата за обезбедување фати на дело крадци кои се посмотани и поглупави и од Хари и Марв.

Не е секој скроен за криминалец од видот на измамниците во „Ocean’s Eleven“, ниту пак ја има самодовербата на негативците во филмовите за Џејмс Бонд, но да конкурираш во категоријата најглупав со крадците од „Сам дома“ е навистина неславен подвиг.

Камерите за надзор поставени во куќа во Бразил ги фатија овие натрапници како се обидуваат да украдат телевизор закачен на ѕид.

Со сцени што се чини дека ги режирал Кевин Мекалистер, видеото за кратко време го освои интернетот.

Погледнете како се одвиваше и како заврши нивната акција:

реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Чек дис аут

Мечка влезе во град во Јапонија и нападна луѓе

Read more

Фејл компилација на неделата

Read more

Што ќе се случи ако се туширате со ладна вода секој ден, цел месец?

Read more

Фејл компилација: Сакаш да направиме селфи?

Read more
 

Магазин

Селена Гомес ја краси насловната на австралиското издание на Vogue

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Читај повеќе

Како да се справите со претераното потење?

Читај повеќе

Направи сам: Домашен спреј против комарци

Читај повеќе

Брзо и лесно: Рецепт за палачинки со тиквички

Читај повеќе

Реплика на Мона Лиза продадена за рекордни 2.9 милиони евра

Читај повеќе

Мечка влезе во град во Јапонија и нападна луѓе

Читај повеќе

Зошто жените се посреќни со помалку атрактивни мажи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт за сладолед од три состојки

Читај повеќе