Погба повторно во Јувентус, адвокатката на покојниот Рајола постигна договор со Старата дама

Француската фудбалска ѕвезда Пол Погба се враќа во Јувентус со кого денеска постигна договор, објавија сите највлијателни медиуми во Европа.

Како што се најавуваше со недели, Пол Погба одбива да ја продолжи соработката со Манчестер Јунајтед и ќе се врати во Јувентус каде ги помина најдобрите години во кариерата.

Угледниот трансфер гуру Фабрицио Романо го потврди трансферот и изјави дека е постигнат договор во целост и дека Французинот официјално ќе стане член на Старата дама на почетокот на јули.

URL

Погба за две недели пристигнува во Италија. Интересно, Јувентус го продаде пред шест години за 100 милиони евра на Манчестер Јунајтед, а сега тој го враќа бесплатно од истиот клуб.

На денешните клучни преговори присуствуваа претставници на италијанскиот клуб и Рафаел Пименто, адвокат на агенцијата на неодамна починатиот менаџер Мино Рајола, кој го застапуваше францускиот фудбалер.

Ова ќе биде трет трансфер на Погба во кој ги смени Манчестер Јунајтед и Јувентус. Тој првпат се пресели од Јунајтед во Јувентус во 2012 година, пред да се врати на Олд Трафорд во 2016 година. Сега тој целосно бесплатно ќе се врати од Манчестер во Јувентус.

Тагови
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Фудбал

Гарет Бејл сензационално претставен во новиот клуб

Read more

Не е само Шкринијар: Кои играчи може да си заминат од Интер?

Read more

Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед ги промени сите терени во тренинг-центарот

Read more

Луди шпекулации од Чизмата: Нејмар во Јунајтед, Роналдо во Рома

Read more
 

Спорт

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Читај повеќе
  • play_arrow

Гарет Бејл сензационално претставен во новиот клуб

Читај повеќе

Борачот Нуров обезбеди прв медал за Македонија на Медитеранските игри

Читај повеќе

Ѓоковиќ со победа стартуваше на Вимблдон и испиша историја

Читај повеќе
  • play_arrow

МекЛафин го собори светскиот рекорд на 400 метри со пречки

Читај повеќе

Не е само Шкринијар: Кои играчи може да си заминат од Интер?

Читај повеќе

Одбојкарите загубија од Египет, одбојкарките од Тунис

Читај повеќе

Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед ги промени сите терени во тренинг-центарот

Читај повеќе

Формула 1 има намера да се префрли на еколошко гориво во 2026 година

Читај повеќе