Поглед во авионот на Путин вреден 455 милиони евра

Б.С.Б.
/ 17.06.2021 / 18:22

На средбата во Женева со американскиот претседател Џо Бајден, рускиот претседател Владимир Путин пристигна со луксузен авион.

Бајден на состанокот пристигна со познатиот Air Force One, додека Путин со луксузен авион вреден 455 милиони евра, пишува Mirror.

Авионот е дизајниран во неокласичен стил. Има сала за состаноци со позлатена маса околу која се наоѓаат кожни фотелји.

URL

Во него има команден центар којшто може да се користи за мобилизација на трупот што би можело да се искористи за евентуална борбена ситуација кога Путин е во воздух.

Remote video URL
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Стил

Модни близнаци: Бон и Пон се најдобро облечените пензионери на Instagram

Read more

Направете сами: Средство за чистење од лимон, лимета и оцет

Read more

Внуката на принцезата Дијана се омажи за 32 години постар милијардер

Read more

Што открива работното биро за вашиот карактер?

Read more
 

Магазин

Зошто треба секој ден да јадете капини?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Читај повеќе

Не дозволувајте да ви пречи: Како да се ослободите од лошиот здив?

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Читај повеќе

Љубов во време на Facebook и Instagram: Кои се правилата за врска?

Читај повеќе

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за појадок: Јапонски палачинки

Читај повеќе
  • filter

Модни близнаци: Бон и Пон се најдобро облечените пензионери на Instagram

Читај повеќе

Зошто децата бараат да пијат вода пред спиење?

Читај повеќе