Поглед во идиличниот имот близу Дубровник каде моментално летува Бекам

Познатиот пар Дејвид и Викторија Бекам неодамна ја прославија 23-годишнината од бракот и решија да се почестат со романтично патување во Хрватска. Парот отседнал на остров во близина на Дубровник, а нивното идилично сместување не можеше да помине незабележано.

Поранешниот фудбалер и неговата сопруга се одмараат со семејството на островот Лопуд, сместени во луксузен комплекс.

Станува збор за поранешен францискански манастир кој датира од 1483 година, кој бил реновиран од грофицата Франческа фон Хабсбург (по разводот е фон Тисен-Борнемиса). Денес, ова мирно засолниште е комбинација од музеј, врвен хотел и духовно одморалиште.

Погледите на имотот се прилично идилични, па сосема е јасно зошто парот решил да остане тука.

Гледајќи ја Светата градина и остатокот од нејзиното богатство однадвор, Lopud 1483 изгледа како идеално место за специјални прилики, а особено ќе им се допадне на оние кои замислуваат свадба или прославуваат други специјални прилики на отворено.

Кога станува збор за сместување, самата локација е совршена за оние кои сакаат да се чувствуваат како да се „отсечени од остатокот од светот“.

На располагање се 5 приватни апартмани за вкупно 10 гости. Секој од нив има своја бања и извонреден поглед на морето или пространи градини со медитеранско зеленило, растенија и автохтона фауна.

Внатрешноста вклучува комбинација од рачно изработени парчиња мебел потпишани од италијанската дизајнерка Паола Ленти и ренесансната колекција на грофицата Тисен-Борнемиса. Ѕидовите се украсени со современи уметнички дела.

На врвот на тврдината на поранешниот манастир има и прекрасна тераса, чиј поглед се протега сè до околните острови.

Покрај сместувањето, ова место нуди и организирање на бројни други содржини, вклучувајќи ликовни изложби, симпозиуми, вежби и други видови културни настани.

Lopud 1483 се смета за едно од најлуксузните места на Јадранот, а важно е да се има предвид дека цените се во склад со она што го гледате. Изнајмувањето на луксузен комплекс за 10 лица чини 10.000 евра дневно, додека цената на едно ноќевање е околу 1.400 евра.

Тагови
реклама

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Read more

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Read more

Архитектура

Најдобрите 15 мегапроекти во Њујорк

Read more

15 најневеројатни древни градби низ светот

Read more

15 најлоши дизајни на куќи

Read more

Поглед во најмалиот стан во Њујорк - се изнајмува за 2.000 долари месечно

Read more
 

Магазин

Како се менува мажот кога ќе стане татко?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ослободете се од подбрадокот со неколку лесни вежби

Читај повеќе

Како да го средите домот за 30 минути?

Читај повеќе

Гинеколог ги советува паровите кои се мачат со неплодност

Читај повеќе

Кое е најдоброто време да им ставите вода на растенијата во лето?

Читај повеќе

Астро анализа: Дали нè очекува црн финансиски август?

Читај повеќе

Зошто лицето ви е отечено наутро?

Читај повеќе

Предупредувачки знаци дека сте во врска со партнер кој може да стане насилен

Читај повеќе

Што открива за вас датумот на кој сте родени?

Читај повеќе