Поглед во конзолите Xbox Series X и Xbox Series S

Microsoft во септември ја претстави конзолата Xbox Series S. Series S е најмалата и најевтина конзола. Просторот кој го зафаќа е 60 отсто помал од поголемите Xbox Series X конзоли, а чини само 300 долари.

Xbox Series X е поголема конзола и нуди подобра графика, помоќен процесор, повеќе простор за складирање. Конзолата чини 499 долари.

Погледнете ја новата рецензија на The Verge за Xbox Series X и S во која ќе ви откријат повеќе информации за графиката, игрите и хардверот на конзолите.

реклама

Хардвер

Apple развива флип-екран за iPhone

Read more

Проблеми со хард дискот? Како да ги препознаете и што да направите

Read more

Како работи селфи камерата скриена под дисплејот?

Read more

Дисплеј на мобилен што сам се поправа? Постои, ама е прескап

Read more

Нови видеа

play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more
play_arrow

Прошетка со Елон Маск низ канцелариите на SpaceX     

Read more
play_arrow

Креативни начини како да ја организирате кујната

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more
play_arrow

Преслатка реакција на маче кога за првпат ќе види снег

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Read more
play_arrow

НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Read more
play_arrow

Како се чисти снегот во Mадрид?

Read more
play_arrow

Зошто англиските фудбалери ретко прават трансфери во странство?

Read more
play_arrow

Лана дел Реј пее за теориите на заговор за авионско запрашување во новата песна

Read more