Поглед во луксузната вила која Мет Дејмон ја продаде за 18 милиони долари

Мет Дејмон ја продаде неговата луксузна вила во западниот регион на Лос Анџелес, Калифорнија за неверојатни 18 милиони долари.

Дејмон ја стави на продажба вилата во јануари за 21 милион долари, но истата е продадена за 18 милиони, 3 милиони долари помалку од првобитната барана цена.

Куќата од 13.508 метри квадратни се наоѓа во една од најпосакуваните улици, има седум спални соби и 10 бањи.

Внатрешноста содржи мешавина од материјали вклучувајќи природен камен и топло дрво. Куќата е сместена на повеќе од половина хектар, опкружена со бујно зеленило и е една од најголемите недвижнини во соседството.

реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Архитектура

Што прво забележуваат гостите кога ќе влезат во вашиот дом?

Read more

Како изгледа луксузен нуклеарен бункер од 17,5 милиони долари?

Read more

Запуштен стан од 24 квадрати претворен во мал рај

Read more

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Read more
 

Магазин

Сигнали кои предупредуваат дека не внесувате доволно протеини

Читај повеќе

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Читај повеќе

Подварок со компири: Посен ручек со кисела или слатка зелка

Читај повеќе
  • filter

Наоми Кембел ја отвори модната недела во Дубаи и воодушеви со својот изглед

Читај повеќе

Фетишот на стапала е еден од најчестите меѓу мажите

Читај повеќе

Маратонскиот секс не e гаранција за оргазам

Читај повеќе

Трудниците со ковид имаат повеќе компликации при породувањето

Читај повеќе

Митови за протеините во кои треба да престанеме да веруваме

Читај повеќе

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Читај повеќе