Поглед во луксузната вила на Шакира и Пике, сега е на продажба

Откако колумбиската пејачка Шакира и шпанскиот фудбалер Жерард Пике постигнаа договор за нивната разделба, дуото наводно се согласило да ја продаде својата спектакуларна вила во Барселона во која претходно заедно живееја.

Имено, парот минатата недела постигна договор за старателство, според кој пејачката ќе се пресели во Мајами со двата сина Милан и Саша. Шпанските медиуми сега пишуваат дека парот одлучил да ја продаде куќата во која живееја заедно, а нејзината цена се очекува да биде меѓу 10,5 и 12 милиони фунти.

Вилата на Шакира и Пике од 380 квадратни метри се наоѓа во Есплугес де Љобрегат, приватна област на околу половина час возење од центарот на градот.

Фотографии од вилата се појавија на Twitter профилот на Socialité, давајќи поглед во домот на познатата поранешна двојка. Можете да го видите пространиот дизајн во неутрални бои и модерен мебел, додека се наѕира спектакуларен поглед на градот.

URL

Вилата има и мало фудбалско игралиште изградено од Пике, додека има и свое студио за снимање и теретана.

Поранешниот пар често споделуваше фотографии и видеа од нивниот дом.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Shakira (@shakira)

Инаку, Пике моментално живее во пентхаус со својата нова девојка Клара Чиа Марти, додека Шакира останува во семејниот дом. Се очекува пејачката да се пресели на почетокот на 2023 година, откако нејзиниот татко ќе закрепне доволно за да патува.

„Потпишавме договор за старателство. Наша единствена цел е да им обезбедиме на нашите деца најголема безбедност и заштита и надеж дека ќе можат да продолжат со својот живот во безбедна и мирна средина“, се вели во заедничката изјава.

Угледниот каталонски весник El Periodico откри дека Пике ќе биде со децата 10 дена во месецот, почнувајќи од следната година, плус празници.

Тоа значи дека пензионираниот фудбалер ќе мора да го подели времето меѓу Шпанија и САД, што веќе наметнува претпоставки дека и Шпанецот ќе бара некое сместување на Флорида, за да има постојана база на тие простори.

реклама

Зеленски со критики до Кличко: Не ја заврши добро работата

Read more

Годишниот хороскоп за 2023 предупредува два хороскопски знаци

Read more

Поглед во внатрешноста на најтенкиот облакодер во светот

Read more

Најстариот актер од серијата „Squid Game“ обвинет за сексуално вознемирување

Read more

Архитектура

Поглед во внатрешноста на најтенкиот облакодер во светот

Read more

15 најголеми мегапроекти на Блискиот Исток

Read more

15-те најголеми градежни проекти кои никогаш не беа завршени

Read more

Највисокиот „бесконечен“ базен во светот има поглед од 360 степени

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Поглед во внатрешноста на најтенкиот облакодер во светот

Читај повеќе

Како најдобро да ги искористите попустите за Black Friday?

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најголеми мегапроекти на Блискиот Исток

Читај повеќе

„Папокот на светлината“ – нов роман на Венко Андоновски

Читај повеќе
  • play_arrow

Град на духови во Катар од каде мора да заминете пред зајдисонце

Читај повеќе

Објавена мапа на најчестите презимиња во Европа

Читај повеќе

Чувањето внуци добро влијае на менталното здравје на постарите луѓе

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешко со мед и лимета

Читај повеќе

Годишниот хороскоп за 2023 предупредува два хороскопски знаци

Читај повеќе