Поглед во луксузниот McLaren Elva кој чини 2 милиони долари

Автомобилите на McLaren важат за супербрзи автомобили со футуристички и спортски дизајн со напредна аеродинамика.

Оваа компанија е синоним за спортски хиперавтомобили, и сите љубители на автомобили знаат дека моделите на McLaren рушат рекорди.

Моделот Elva го движи 4,0-литарски V8 мотор кој развива 804 коњски сили и максимален вртежен момент од 800 Nm.

Од 0 до 100 км/час забрзува за 3 секунди, а од 0 до 200 км/час забрзува за 6,7 секунди.

Од овој модел ќе бидат произведени само 149 примероци.

Погледнете како изгледа луксузниот McLaren Elva кој чини 2 милиони долари:

Тагови
реклама

Како Израел со децении ја презема територијата на Палестина?

Read more

Интересот за вакцинација се зголемува, вчера вакцинирани 14.976 граѓани

Read more

Ескалираа судирите меѓу Израел и Хамас, најмалку 40 мртви

Read more

Кладилничарски идиот на денот

Read more

Авто новости

За овој автомобил не ви е потребна возачка дозвола

Read more

Поглед во луксузниот Aston Martin DB11 кој чини 800.000 илјади долари

Read more

Првиот електричен автомобил на Subaru ќе биде SUV

Read more

Како ќе изгледа новата Fabia караван?

Read more
 

Автомобили

За овој автомобил не ви е потребна возачка дозвола

Читај повеќе
  • play_arrow

Поглед во луксузниот Aston Martin DB11 кој чини 800.000 илјади долари

Читај повеќе

Првиот електричен автомобил на Subaru ќе биде SUV

Читај повеќе

Како ќе изгледа новата Fabia караван?

Читај повеќе

30 км/ч ќе се вози и во шпанските градови - кога и во Македонија?

Читај повеќе
  • play_arrow

Кинезите имаат решение за полукружно вртење на автопат

Читај повеќе

Volkswagen објави тизер за Polo GTI

Читај повеќе
  • filter

Ракета на тркала: Brabus 800

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е побрз: Toyota GR Yaris или Yaris GRMN?

Читај повеќе