Поглед во најлуксузниот сафари камп во светот

Кои дестинации ви паѓаат на памет кога размислувате за годишниот одмор?

Дали сонувате за спа центар со 5 ѕвезди каде што ќе заборавите на сите ваши проблеми, дали размислувате за некој хотел сместен во центарот на некоја метропола или можеби сте авантурист, па би сакале да пробате нешто поразлично од вообичаеното?

Доколку спаѓате во последната група, мора да го погледнете најлуксузниот сафари камп во светот. Кампот Сингита е најпопуларен кога станува збор за еколошки и социо-свесен туризам.

Секој од неговите 15 кампови нуди неверојатен одмор за сите гости. Го претставија и нивниот нов дел Сабора Тент во кој гостите може да уживаат во најубавите пејсажи.

Сместен во резерватот Сингита Грумети, кој зафаќа околу 140.000 хектари заштитена природа, кампот Сабора им дава на гостите можност да уживаат во поглед од прва рака на променливиот пејзаж на Танзанија.

Иако кампот можеби на фотографиите изгледа скромно, сепак секоја соба крие ретки и необични артефакти, вклучувајќи персиски килими, кристали, како и традиционални предмети кои припаѓале на племето Масаи од северниот дел на Танзанија.

реклама

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

Постигнат договор за државјанствата, неизвесна работата на Собранието

Read more

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Read more

Архитектура

Во внатрешноста на првата 3Д принтана куќа од глина

Read more

Поглед во луксузната вила на Наоми Кембел во Кенија

Read more

Поглед во најлуксузниот сафари камп во светот

Read more

Креативни идеи за пролетно уредување на мала тераса

Read more
 

Магазин

Палачинките на Лав Толстој

Читај повеќе
  • play_arrow

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Читај повеќе

Четири ситуации кои се совршени за секс

Читај повеќе

Канадски пратеник заборави да ја исклучи камерата и се појави гол пред колегите

Читај повеќе
  • play_arrow

Вежби за грбни мускули и исправување на неправилно држење на телото

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Хари и Вилијам нема да стојат еден до друг на погребот на принцот Филип

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да согорувате повеќе калории додека спиете?

Читај повеќе

Како до здрави очи кај лицата со дијабет и во услови на COVID-19?

Читај повеќе