Поглед во најубавиот стан во светот

Според многумина најубавиот стан во светот се наоѓа во Њујорк. Сопственичка е Атина Калдероне, дизајнерка на ентериер чии клиенти биле актерките Џенифер Анистон, Џесика Алба и Хилари Даф.

Атина може да се пофали и со успешна писателска кариера, успешно управување со лајфстајл порталот EyeSwoon и профил на Instagram кој го следат повеќе од 779.000 следбеници. Но, тоа не е сѐ!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Athena Calderone (@eyeswoon)

Со оглед на тоа што главната професија на оваа 46-годишна жена е дизајн на ентериер, не е чудно што нејзиниот стан во Кобл Хил, дел од Бруклин, ја доби ласкавата титула за најубав во светот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Athena Calderone (@eyeswoon)

Поранешната урбана вила падна во рацете на оваа дизајнерка пред три години и стана примарен проект во кој со задоволство се вклучи целото нејзино семејство. Направена е целосна реконструкција на објектот, а резултатот е создавање на простор за живеење кој комбинира модерен израз и традиционални елементи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Athena Calderone (@eyeswoon)

Отворен концепт, многу светлина, прозрачност... се само дел од карактеристиките што го красат овој простор. Неутралната боја на ѕидовите служи како совршена глетка во која до израз доаѓаат елементите и украсните предмети од дрво и камен. Доза на елеганција на целиот простор даваат антиквитетите и деталите изведени во златни нијанси.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Athena Calderone (@eyeswoon)

Реновирањето на станот траело цели три години, а конечниот резултат е навистина за пофалба.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Athena Calderone (@eyeswoon)

Дали се согласувате дека ја оправдува титулата најубав во светот?

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Архитектура

Запуштен стан од 24 квадрати претворен во мал рај

Read more

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Read more

Поглед во најубавиот стан во светот

Read more

Поглед во луксузната вила која Мет Дејмон ја продаде за 18 милиони долари

Read more
 

Магазин

Кој збор ја одбележа 2021 според речникот Merriam-Webster?

Читај повеќе

Знаци кои укажуваат дека имате висок холестерол

Читај повеќе

Ако сакате долг живот, појадувајте рано наутро

Читај повеќе

Рецепт на денот: Штрудла со ореви

Читај повеќе

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Читај повеќе

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Читај повеќе

Дали бебињата плачат во утробата на мајката?

Читај повеќе

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Читај повеќе