Поглед во новата камп приколка OP 15’

Компанијата Opus која соработува со Nissan, ja претстави својата нова камп приколка.

Камп приколката носи ознака OP 15’, долга е 4,6 метри и е најголемата камп приколка која Opus ја произведе досега.

 

Опремена е со соларен систем од 300W кој е поврзан со три AGM батерии од 100 Ah. Сè уште не е познато колку издржливост имаат батериите со едно полнење.

Во внатрешноста има простор за јадење кој е тапациран со кожа; орман, тоалет со туш, клима уред, бојлер, голем кревет и два мали кревети.

Кровот се крева што овозможува поголем простор во внатрешноста на камп приколката. Предност е што има голема надворешна кујна.

реклама

СЗО предупредува: Не се опуштајте, втор пик во првиот бран може да се случи во секое време

Read more

Турски боксер си ја уби девојката на Бајрам бидејќи сакала да го напушти

Read more

Две брачни двојки физички се пресметале за време на полициски час

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Авто новости

Најчести причини за сообраќајни незгоди во кои страдаат младите возачи

Read more

Поглед во новиот BMW Alpina XB7 со 612 коњски сили

Read more

Mazda започнува со производството на електричниот модел MX-30

Read more

Познат датумот кога Mercedes ќе ја претстави редизајнираната Е класа

Read more

Автомобили

Најчести причини за сообраќајни незгоди во кои страдаат младите возачи

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Читај повеќе

Volkswagen го менува начинот на продажба за електричните модели

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот BMW Alpina XB7 со 612 коњски сили

Читај повеќе
  • filter

Mazda започнува со производството на електричниот модел MX-30

Читај повеќе

Познат датумот кога Mercedes ќе ја претстави редизајнираната Е класа

Читај повеќе

Продажбата на автомобили во ЕУ доживеа колапс

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тјунираната ѕверка Corvette C8 стигна до 330 км/ч

Читај повеќе

Елон Маск ја поскапува самовозечката опција Autopilot во автомобилите Tesla

Читај повеќе