Поглед во новиот BMW Alpina XB7 со 612 коњски сили

Откако BMW одлучи дека нема да произведе спортска верзија на X7 M, сите коишто сакаат спортски и луксузен Х7 може да сметаат на моделот Alpina.

Како што B7 служи како замена за М7, така новиот ХB7 ќе биде дел од сложувалката која недостасува во понудата на BMW M моделот.

На препознатливиот стил на Alpina има визуелни промени во однос на стандардниот модел кои го истакнуваат спортскиот изглед.

Има поголем отвор за ладилникот и надограден твин турбо 4,4-литарски V8 мотор. Препознатливиот изглед е надополнет со фелни од 21 инч.

Под хаубата е сместен осумцилиндричен мотор кој испорачува 612 коњски сили.

Од 0 до 100 км/ч забрзува за само 4 секунди. Максималната брзина на овој SUV изнесува неверојатни 290 км/ч.

Remote video URL
Тагови
реклама

Што се случува доколку секој втор ден правите по 200 склекови?

Read more

Секс-пози за кои луѓето повеќе зборуваат, отколку што ги практикуваат

Read more

Видео симулација докажа дека визирите не штитат од COVID-19

Read more

Упорната Шкендија му даде гол на Тотенхем, но сепак се збогува од Лига Европа

Read more

Авто новости

Ова е новиот кросовер Puma ST на Ford

Read more

Peugeot го претстави новиот 508 PSE со 355 КС

Read more

Volkswagen го претстави електричниот ID.4

Read more

Renault го претстави новиот Megane Conquest

Read more

Автомобили

  • filter

Ова е новиот кросовер Puma ST на Ford

Читај повеќе
  • filter

Peugeot го претстави новиот 508 PSE со 355 КС

Читај повеќе

Volkswagen го претстави електричниот ID.4

Читај повеќе
  • filter

Renault го претстави новиот Megane Conquest

Читај повеќе
  • play_arrow

Маск со една изјава ја турна вредноста на Tesla за 50 милијарди долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Бели, црни, сиви и сребрени - зошто возачите бираат „здодевни“ нијанси на автомобилот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв поглед на новите 2020 BMW M3 & M4 со Top Gear

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Зошто Американците не го сакаа легендарното „југо“?

Читај повеќе
  • filter

VW ѝ се „закани“ на Tesla: Ќе произведуваме 500.000 електрични модели годишно

Читај повеќе