Живот

Поглед во новиот дом на Лејди Гага

22. октомври 2014 - 13:51 | Б.С.Б.

Лејди Гага си купи нов дом во Малибу, Калифорнија за кого одвои скоро 23 милиони долари. Станува збор за луксузна вила во елитна населба.

Куќата е голема илјада квадрати со домашно кино, бар, куглана, безбедносна соба, хиподром и винарска визба со подземен тунел.

Опкружена е со зеленило, а пространиот имот овозможува зачувување на приватноста од љубопитните погледи.

Коментирај