Поглед во новиот и луксузен Jeep Grand Cherokee L

Jeep претстави нова, луксузна верзија на моделот Grand Cherokee со седум седишта.

Американскиот произведувач на купувачите им понуди SUV кој треба да ги задоволи потребите на оние кои сакаат поголем простор, но и на оние коишто сакаат луксузен ентериер.

Grand Cherokee L има поинаков дизајн од моделот Grand Cherokee, кој ќе се продава заедно со поголемиот модел.

Помалиот модел го движи 3,6-литарски Pentastar V6 кој испорачува 290 коњски сили и 348 Nm, а тука е и 5,7-литарскиот Hemi V8 со 357 коњски сили и 529 Nm. Достапна е верзија со погон на 4 тркала.

Jeep Grand Cherokee L во продажните салони пристигнува во половината на 2021 година, а засега не е позната цената.

Тагови
реклама

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Објавена првата фотографија од британскиот сој на коронавирусот

Read more

Америка е пред граѓанска војна, предупредува милијардерот Далио

Read more

Намирници кои ќе ви помогнат да заспиете полесно

Read more

Авто новости

Како безбедно да се возите во автомобил во време на пандемија на COVID-19?

Read more

Алуминиумски фелни - кога може да се поправат, а кога се за на отпад?

Read more

Nissan го претстави електричниот зимски кампер е-NV200

Read more

Познато кога ќе пристигне Audi e-tron GT

Read more
 

Автомобили

Како безбедно да се возите во автомобил во време на пандемија на COVID-19?

Читај повеќе

Алуминиумски фелни - кога може да се поправат, а кога се за на отпад?

Читај повеќе
  • filter

Nissan го претстави електричниот зимски кампер е-NV200

Читај повеќе

Познато кога ќе пристигне Audi e-tron GT

Читај повеќе

Секогаш чекор пред сите - Кинезите направија батерија за е-автомобил што се полни за пет минути

Читај повеќе

Зошто е лошо да го вклучите греењето пред да почнете да возите?

Читај повеќе
  • filter

Поглед во новиот Mercedes-Benz EQA - првиот електричен компактен автомобил

Читај повеќе
  • filter

Porsche ја збогатува понудата на Taycan

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот Mini John Cooper Works GP

Читај повеќе