Поглед во новиот луксузен автомобил Aston Martin

Aston Martin DBX ќе биде претставен овој месец, а британската компанија откри како изгледа неговата внатрешност и колку ќе чини овој SUV.

Основната цена на моделот на Aston Martin во Германија ќе изнесува 193.500 евра.

Иако тоа се многу пари за еден кросовер, треба да се има на ум дека се работи за фантастичен автомобил со луксузно опремена внатрешност изработена од висококвалитетни материјали.

Дека во развојот на моделот DBX е вложено многу труд, покажува податокот дека компанијата помина шест месеци за да најде идеална положба која на возачот ќе му помогне да има добра прегледност.

Вниманието го привлекува централната конзола која има елегантен изглед и нуди голем простор за складирање на многу предмети.

реклама

Авто новости

Забавен тизер за Ford Puma ST, деби во септември

Read more

Кој е Томас Шeјфер, новиот шеф на Škoda?

Read more

Ретка ѕверка: Zagato IsoRivolta GTZ ќе се произведе во само 19 примероци

Read more

Sony ќе тестира електричен автомобил

Read more

Автомобили

  • play_arrow

Забавен тизер за Ford Puma ST, деби во септември

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е Томас Шeјфер, новиот шеф на Škoda?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ретка ѕверка: Zagato IsoRivolta GTZ ќе се произведе во само 19 примероци

Читај повеќе
  • play_arrow

Sony ќе тестира електричен автомобил

Читај повеќе
  • filter

Суперспортскиот модел на Mercedes сега развива 530 коњски сили

Читај повеќе
  • filter

Поглед во освежениот BMW M5

Читај повеќе

Елон Маск: Tesla автомобилите се прескапи, потребен е поевтин модел

Читај повеќе

Nissan го подготвува новиот електричен SUV

Читај повеќе

Mitsubishi прекинува со испораката на нови модели во Европа

Читај повеќе