Поглед во новиот луксузен автомобил Aston Martin

Aston Martin DBX ќе биде претставен овој месец, а британската компанија откри како изгледа неговата внатрешност и колку ќе чини овој SUV.

Основната цена на моделот на Aston Martin во Германија ќе изнесува 193.500 евра.

Иако тоа се многу пари за еден кросовер, треба да се има на ум дека се работи за фантастичен автомобил со луксузно опремена внатрешност изработена од висококвалитетни материјали.

Дека во развојот на моделот DBX е вложено многу труд, покажува податокот дека компанијата помина шест месеци за да најде идеална положба која на возачот ќе му помогне да има добра прегледност.

Вниманието го привлекува централната конзола која има елегантен изглед и нуди голем простор за складирање на многу предмети.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Што се знае за полицаецот кој го уби Џорџ Флојд?

Read more

Не треба да се аплицира за домашната платежна картичка, проверете онлајн дали ви следува

Read more

Авто новости

Hyundai го претстави новиот Santa Fe, во продажба од септември

Read more

Поглед во тјунираниот BMW M760Li xDrive

Read more

Corvette C8 против Corvette C7

Read more

Објавени првите фотографии од Серија 4 на BMW

Read more

Автомобили

  • filter

Hyundai го претстави новиот Santa Fe, во продажба од септември

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот BMW M760Li xDrive

Читај повеќе
  • play_arrow

Corvette C8 против Corvette C7

Читај повеќе
  • filter

Објавени првите фотографии од Серија 4 на BMW

Читај повеќе

BMW ќе отпушти 5.000 работници поради коронавирусот

Читај повеќе
  • play_arrow

Nissan со тизер го најави новиот спортски автомобил

Читај повеќе
  • filter

Land Rover го тестира новиот Defender со V8 мотор

Читај повеќе
  • filter

Mercedes ја претстави освежената Е класа

Читај повеќе
  • filter

Поволно, ама бајаги возено

Читај повеќе