Поглед во новиот таблет Huawei MatePad 11

Huawei неодамна го претстави новиот оперативен систем HarmonyOS, како и новите таблети, смартфонот P50 и паметните часовници.

Huawei MatePad 11 пристигна со оперативниот систем Harmony OS 2.0 и е конкуренција на iPad.

Таблетот има Snapdragon 865 процесор и одлична батерија која трае цел ден. Има 10,95-инчен екран и овозможен split-screen мултитаскинг.

Наскоро ќе биде достапен и на пазарот во Европа.

За подетални информации, погледнете ја рецензијата на Tech Spurt.

Remote video URL
Тагови
реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Дали може да опстои бракот без секс?

Read more

Највисоките дрвја во светот завиткани во огноотпорни ќебиња за заштита од пожар

Read more

Нови мерки за влез во Швајцарија - новина и за невакцинираните

Read more

Хардвер

Што нуди новата GoPro камера Hero 10 Black?

Read more

Новиот Xiaomi Pad 5 ќе се продава во Европа

Read more

Три најдобри сигурносни камери за буџет до 100 евра

Read more

Како ќе изгледа новиот Apple iPad?

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Туристите кои летнаа во вселената без астронаути, се вратија на Земјата

Читај повеќе

Највисоките дрвја во светот завиткани во огноотпорни ќебиња за заштита од пожар

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Што нуди новата GoPro камера Hero 10 Black?

Читај повеќе

Telegram е рај за сајбер криминалците

Читај повеќе

Ерупција на вулкан во Исланд трае веќе шест месеци, најмногу во последните 50 години

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Дали брутално моќниот Defiant X ќе може да го замени американскиот Black Hawk?

Читај повеќе
  • play_arrow

Вселенските туристи на Илон Маск му се јавија на Том Круз од орбитата

Читај повеќе

Озонската дупка во јужната хемисфера е поголема од Антарктик

Читај повеќе

Во Египет откриен праисториски кит со четири нозе

Читај повеќе