Поглед во новиот трејлер за Top Gear

Објавен е нов трејлер за 26 сезона на Top Gear, во него се најавува дека наскоро пристигнуваат новите епизоди. Претходните почнуваа кон крајот на февруари и почетокот на март, па се претпоставува дека BBC ќе продолжи така и оваа сезона.

За последен пат водители се Мет Лебланк, Крис Харис и Родри Рид. Харис е единствениот кој ќе остане во емисијата и во наредните сезони. Лебланк најави дека заминува, а Рид ќе се посвети на емисијата Extra Gear.

реклама

Авто новости

Mercedes има одговор на Tesla електричниот камион

Read more

Колку чинат моделите од новата Mercedes С класа?

Read more

КОВИД кризата ги покажа забите: Нов пад на продажбата на автомобили

Read more

Тјунираниот Porsche Cayenne сега развива 690 КС

Read more

Нови видеа

play_arrow

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more
play_arrow

Како апокалипсите му го поплочија патот на човештвото?

Read more
play_arrow

Која е најдобрата тактика да се победи Ливерпул?

Read more
play_arrow

Топ 10 европски градови кои треба да ги посетите кога ќе се отворат границите

Read more
play_arrow

За сите обожаватели на Хари Потер - пристигнува новата игра „Hogwarts Legacy“

Read more
play_arrow

Како да го избришете вашиот YouTube канал?

Read more
play_arrow

Седум шокантни пресврти во видеоигри што ја сменија франшизата

Read more
play_arrow

Времеплов: 36 години од дебито на Марадона во Серија А

Read more
play_arrow

Пијана мајка со бебето лудувала на скејт-парк

Read more
play_arrow

Топ 10 филмови каде светот навистина се уништува

Read more
play_arrow

Што значи контроверзното правило за „итен трансфер“ во Ла Лига?

Read more
play_arrow

Најдобриот рецепт за пилешка салата

Read more