Поглед во новиот Xiaomi Mix 4

Xiaomi објави официјално видео за oтпакувањето на Mix 4. Видеото покажува дека Mix 4 пристигнува во голема кутија во која се наоѓа полначот од 120W и кабел за полнење.

Неодамна го претставија смартфонот Mix 4 и го означија за прв флегшип кој го отфрли познатото „Mi“ од името.

Mix 4 пристигнува 6,67-инчен заоблен OLED екран со резолуција од 1080 пиксели и фреквенција на освежување од 120 Hz.

Mix 4 го доби новиот Qualcomm Snapdragon 888 Plus процесор и 8/12 GB RAM и 128/256/512 GB интерна меморија.

Главната камера има 108 MP, ултрашироката камера има 13, а перископската телефото камера има 8 MP со 5х зумирање. Го напојува батерија од 4.500 mAh која поддржува 120W и 50W безжично полнење. Се полни за само 15 минути со полнач, а за 28 минути со безжично полнење. 

Погледнете го видеото:

Remote video URL
Тагови
реклама

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Мобилни

Конечно скокна продажбата на телефони

Read more

Vivo ја претстави серијата мобилни телефони X100

Read more

Корисниците на iPhone ќе имаат дополнителна бесплатна година на сателитската функција Emergency SOS

Read more

iPhone 16 ќе има дополнително копче – која ќе му биде функцијата?

Read more
 

Гик

Свиркачи: ЦИА има заловено најмалку 9 НЛО-а, некои неоштетени

Читај повеќе

Топ 4 најсмртоносни растенија во светот

Читај повеќе

„Пензионирањето“ на Меѓународната вселенска станица ќе чини милијарда долари

Читај повеќе

Google в петок ги брише сите стари кориснички сметки

Читај повеќе

10 занимливости за Наполеон што веројатно не ги знаете

Читај повеќе

Метеж во орбитата на Земјата - на повидок сообраќајни правила и во вселената

Читај повеќе
  • play_arrow

Кина гради подводен дата центар со моќност од шест милиони компјутери

Читај повеќе

Не биле дивјаци, туку како нас: 5 откритија што го објаснуваат животот на неандерталците

Читај повеќе

Новогодишна понуда на Телеком за вистинско поврзување

Читај повеќе