Поглед во стогодишната вила на Џулија Робертс, вредна 8 милиони долари

Холивудската актерка Џулија Робертс купи петкатна стогодишна вила во викторијански стил во срцето на Сан Франциско, за која одвои 8.3 милиони долари. Њу Јорк пост објави фотографии од внатрешноста на оваа градба.

Вилата има пет спални соби и четири бањи, се наоѓа во мирната населба Пресидио Хајтс. Робертс вилата од 580 квадрати ја купи во 2020 година, откако цената беше намалена за скоро 2 милиони долари. Првичната цена беше 10,25 милиони долари.

Изградена е во 1907 година, има поглед на мостот Голден Гејт од кујната и на заливот Сан Франциско.

Внатрешноста е карактеристична по адаптирана кујна со мермерни плочи, плинска плоча за готвење, две машини за миење садови, простор за појадок. На третиот кат е главната спална соба со бања и балкон.

Куќата вклучува и бонус соба на највисокиот кат, како дополнување на петте ката. Има и гаража за два автомобили, визба и градина.

реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more

Архитектура

Колку може да заштедите на сметки со топлотна изолација на домот?

Read more

40 домови од соништата: Дали би живееле овде?

Read more

Пролетно освежување: Преуредете го домот со малку пари

Read more

Зошто куќите на грчките острови се сино-бели?

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои мразат некој да им се меша во животот

Читај повеќе

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Читај повеќе

Дали лаковите за нокти се безбедни за децата?

Читај повеќе

Зошто добриот развод е подобар од лошиот брак?

Читај повеќе

Кралицата Елизабета Втора слави 70 години на британскиот престол

Читај повеќе
  • play_arrow

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Читај повеќе

Помагаат за слабеење: Пет намирници богати со протеини

Читај повеќе

Како да ги отстраните жолтите дамки од пот на облеката?

Читај повеќе

Три работи кои го откриваат совршениот љубовник

Читај повеќе