Поглед во тјунираниот BMW X7 M50i

Познатиот тјунер Manhart го додаде BMW X7 во својот каталог.

BMW X7 M50i доби нова каросерија, Black Rhino 20x10 фелни со Maxxis bighorn MT-764 гуми со димензии 305/50.

Тјунираниот автомобил развива 641 КС и 920 Nm максимален вртежен момент.

Од 0 до 100 км/ч забрзува за помалку од 5 секунди и достигнува електронски ограничена максимална брзина од 209 км/ч.

Тагови
реклама

Lidl доаѓа во Северна Македонија

Read more

Првпат на реклама: Вака изгледаат градите на жените кои дојат

Read more

Во Помпеја откопана античка римска кочија

Read more

Илон Маск, тргни се да помине дечково

Read more

Авто новости

Volvo до 2030 ќе премине на производство на електрични автомобили

Read more

Hyundai го претстави новиот кросовер Bayon

Read more

Toyota Yaris – автомобил на годината

Read more

Зошто сѐ почесто се возат електрични автомобили?

Read more
 

Автомобили

Volvo до 2030 ќе премине на производство на електрични автомобили

Читај повеќе
  • filter

Hyundai го претстави новиот кросовер Bayon

Читај повеќе

Toyota Yaris – автомобил на годината

Читај повеќе

Зошто сѐ почесто се возат електрични автомобили?

Читај повеќе
  • filter

Од сите агли: Ова е новата Mercedes Ц класа

Читај повеќе
  • filter

Легенда е легенда: Го вратија името Niva и продажбата скокна за 27%

Читај повеќе
  • filter

Еве како изгледа BMW X6 M по третманот во G-Power

Читај повеќе

Хит - електричен автомобил кој чини 4.500 долари

Читај повеќе

Mercedes C-Class на струја ќе стигне по 2024 година

Читај повеќе