Поглед во тјунираниот Mercedes-AMG GT R Pro

Carlex Design е специјализиран за тјунирање на внатрешноста на врвните автомобили, а еден од неговите најнови проекти е Mercedes-AMG GT R Pro.

Екстериерот е фантастичен, а на каросеријата доминира темнозелена боја. Сите останати додатоци се со црна боја.

Кога станува збор за внатрешноста, на седиштата има изработено череп со крилја и цветен принт кој исто така е дел од дизајнот.

Внатрешноста ја краси зелената кожа која е иста како и бојата на каросеријата.

Mercedes-AMG GT R Pro го придвижува 4,0-литарски V8 мотор кој развива 577 коњски сили.

Ќе биде произведен во само 750 примероци од кои 170 ќе бидат испорачани во САД.

реклама

Денот кога диносаурусите изумреа, објаснет до детали

Read more

Пет причини зошто жените изневеруваат

Read more

Што ќе случи во вашето тело кога ќе се откажете од пивото?

Read more

Актерката Силвија Стојановска доби затворска казна за транспорт на кокаин

Read more

Авто новости

Црни кутии во автомобилите во ЕУ од 2022 година

Read more

Започна да се произведува Hyundai Bayon

Read more

Mercedes-AMG го претстави редизајнираниот GT 4-Door Coupé

Read more

Уникатниот Bugatti од 16,7 милиони евра е подготвен за испорака

Read more
 

Автомобили

Црни кутии во автомобилите во ЕУ од 2022 година

Читај повеќе

Започна да се произведува Hyundai Bayon

Читај повеќе

Mercedes-AMG го претстави редизајнираниот GT 4-Door Coupé

Читај повеќе
  • filter

Уникатниот Bugatti од 16,7 милиони евра е подготвен за испорака

Читај повеќе

Електрична паркинг сопирачка - што се случува ако ја активирате додека возите?

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов вид воздушен транспорт: Би се возеле ли со летечки автобус?

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот Porsche Taycan

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Што нуди новиот NX, првиот Lexus со plug-in хибриден погон?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Премиера: Volkswagen T7 Multivan

Читај повеќе