Погледнете го првиот трејлер за новата „Gossip Girl“

HBO Max денеска преку платформата YouTube го претстави првиот трејлер за продолжението на серијата „Gossip Girl“.

Девет години по завршувањето на снимањето на оригиналната серија, пристигнуваат нови епизоди кои ќе го следат животот на богатите деца од Апер Ист Сајд во Њујорк.

Во трејлерот, во кој доминира песната „Super Rich Kids“ на Френк Оушн, се појавува новата генерација на привилегирани потомци на богатите, со Џордан Александер која навидум потсетува на ликот на Блер од оригиналната серија.

Потоа, тука е постојаната закана од „Озборувачката“, која доби модерен живот во форма на профил на Instagram. Снимки од епски забави, модни ревии и тајни бакнежи го заокружуваат двоминутниот трејлер, гарантирајќи интриги дури и за најтврдокорните фанови на првиот дел.

Деталите досега беа чувани во тајност, а овој трејлер даде најголем увид во новите епизоди досега. HBO Max претходно само ги објави имињата на ликовите со кратки описи на Instagram.

Според најавата, се чини дека Џулиен Каловеј (Џордан Александер) е водач на групата, заедно со Ото „Оби“ Бергман IV (Илај Браун) како нејзино момче. Зоја Лот (Витни Пик) е новата девојка во градот.

Во серијата играат уште Томас Доерти, Тави Гевинсон, Емили Алин Линд, Еван Мок, Сион Морено и Савана Ли Смит. Продолжението ветува дека ќе истражи како се променија социјалните медиуми и њујоршкиот пејзаж по завршувањето на оригиналната серија во 2012 година.

Продолжението го разви Џошуа Сафран, кој беше сценарист и извршен продуцент на оригиналната серија.

Премиерата на новото продолжение на „Gossip Girl“ е закажана за 8 јули на HBO Max.

Remote video URL
реклама

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Read more

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Филм & ТВ

Прв трејлер за „Nine Perfect Strangers“ – новата серија со Никол Кидман

Read more

Погледнете го првиот трејлер за новата „Gossip Girl“

Read more

Арми Хамер по обвинувањата дека е садист и канибал замина на лекување

Read more

Силвестер Сталоне не се откажува од тренинзи ни на 74 години

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за „Nine Perfect Strangers“ – новата серија со Никол Кидман

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го првиот трејлер за новата „Gossip Girl“

Читај повеќе

Арми Хамер по обвинувањата дека е садист и канибал замина на лекување

Читај повеќе
  • play_arrow

Силвестер Сталоне не се откажува од тренинзи ни на 74 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix го објави трејлерот за новата серија „Sex/Life“

Читај повеќе

Филмска акција на малите екрани во јуни на Filmbox

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за крими драмата „No Sudden Move“

Читај повеќе
  • play_arrow

Пристигнува третиот дел од познатиот хорор „A Quiet Place“

Читај повеќе

Публиката се враќа на овогодинешните MTV Music Video Awards

Читај повеќе