Погледнете го секој Aston Martin што го возел Џејмс Бонд

Шефот на Aston Martin, Марек Рајхман, зборуваше за сите модели што ги возел Џејмс Бонд во познатата филмска франшиза.

Познато е дека филмовите за тајниот агент 007 се снимени според книгите на Јан Флеминг, кој ги напишал по моделот на српскиот двоен агент Душко Попов.

Џејмс Бонд, агентот 007, возел Aston Martin во сите филмови, а најпознат е секако DB5 од 60-тите години.

реклама

Авто новости

Кога е време за нови бришачи?

Read more

Ford го претстави редизајнираниот Focus

Read more

Хибридниот Honda HR-V наскоро пристигнува во Европа

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како да слабеете без да броите калории?

Read more
play_arrow

Фејл компилација со најсмешните незгоди ширум светот

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Squid Game“

Read more
play_arrow

Зошто ни е потребен витаминот Д3?

Read more
play_arrow

Како шеќерот ни влијае на мозокот?

Read more
play_arrow

Топ 10 најмузикални моменти на „The Big Bang Theory“

Read more
play_arrow

Има пет типови на луѓе според тоа како ги трошат парите

Read more
play_arrow

Објавен тизер за второто продолжение на последната сезона на „La Casa de Papel“

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за третата сезона на хит серијата „Narcos: Mexico“

Read more
play_arrow

Проверете дали знаете кои „факти“ за спиењето се само митови

Read more
play_arrow

14 видови храна со малку јаглехидрати

Read more
play_arrow

Десет едноставни вежби за подобрување на видот

Read more