Погледнете го трејлерот за новата серија на Netflix

Познатиот американски режисер, Рајан Марфи, кој се прослави со сериите како што се „Glee“ и „American Horror Story“, се шпекулира дека за 300 милиони долари помина од 20th Century Fox во Netlix, a неговата прва серија ќе биде достапна од 27 септември и е веќе најпопуларен проект.

Се работи за серијата „The Politician“ која го следи главниот лик Пејтон Хобарт, богат средношколец од Санта Барбара, кој од мал е уверен дека ќе биде претседател на САД. За да го оствари тој сон, мора успешно да плива во политичките води во училиштето и да внимава на својот имиџ. Иако станува збор за црна комедија, оваа серија нуди единствен увид во кариерата на еден млад политичар.

реклама

Филм & ТВ

Животот на Кели Престон низ фотографии

Read more

Десет нови серии кои мора да ги гледате ова лето

Read more

Кино под отворено небо: Циклус филмови со Чарли Чаплин во Кинотека

Read more

Наја Ривера официјално прогласена за мртва, се исклучува можноста за убиство или самоубиство

Read more

Нови видеа

play_arrow

Французите скромно го прославија Денот на Бастилја

Read more
play_arrow

Пет навики кои ќе ви го сменат животот

Read more
play_arrow

На скејт парк со инвалидска количка качена на скирол

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Палачинки од овес и банана

Read more
play_arrow

Млади фудбалери кои ќе им заштедат милиони на новите клубови

Read more
play_arrow

Како да направите анкета на Twitter?

Read more
play_arrow

Што точно се случува во телото додека се топат маснотиите?

Read more
play_arrow
коали

Спасените коали се враќаат во австралиската дивина

Read more
play_arrow

10 најглупави трансфери на деценијата

Read more
play_arrow

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Read more
play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more