Погледнете го трејлерот за „Zombieland 2: Double Tap“

Објавен е нов трејлер за зомби апокалипсата „Zombieland 2: Double Tap“, продолжение на хитот „Zombieland“ од 2009 година.

Во првиот дел видовме како течеше трансформацијата во зомби, а во вториот дел се претставени преживеаните од апокалипсата и еволуираните зомби кои се потешки за убивање.

Во главните улоги се појавуваат Џеси Ајсенберг, Абигејл Бреслин, Ема Стоун, Вуди Харелсон и други. Премиерата е закажана за 18 октомври.

реклама

Филм & ТВ

Прво „Драјв ин синема“ вечерва во Велес

Read more

Бекинсејл: Излегувам со помлади момчиња за да ве нервирам

Read more

[КАЈГАНА препорака] Што да гледате на Netflix во јули?

Read more

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Read more

Нови видеа

play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Read more
play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more
play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Read more
play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more
play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more
play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more
play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Read more
play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more
play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Read more
play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more