Погледнете како Буш и Путин танцуваа во Сочи пред 12 години

Кремљ објави досега невидена снимка со која одбележа 20 години од доаѓањето на Владимир Путин на власт. Со снимката, направена во 2008 година, се гледа како тој и некогашниот американски претседател Џоџ Буш танцуваат на традиционална музика во Сочи.

Буш беше во посета на Сочи откако ги поттикна Грузија и Украина да им се придружат на НАТО пактот на самитот на западниот воен блок во 2008 година.

Кога тие двајца за првпат се запознаа во 2001 година Буш рече дека може да ја разбере душата на Путин. Потоа Путин го посети Буш на неговиот имот во Тексас.

Во Сочи тие двајца се сретнаа за последен пат како претседатели бидејќи Путин еден месец подоцна стана премиер, а Буш следната година беше наследен од Барак Обама.

реклама

Забава

Видра скокна на брод бегајќи од орка кит

Read more

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more

Најдобрите фејлови од годината, досега

Read more

Анимирана историја на Хрватска

Read more

Нови видеа

play_arrow

Видра скокна на брод бегајќи од орка кит

Read more
play_arrow

Голема експлозија и во Русија

Read more
play_arrow

25 најдобри Single Player видеоигри во 2020

Read more
play_arrow

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Read more
play_arrow

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more
play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Read more
play_arrow

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Read more
play_arrow

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Read more
play_arrow

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more
play_arrow

Десет клубови кои имаа многу среќа сезонава

Read more