Погледнете како Буш и Путин танцуваа во Сочи пред 12 години

Кремљ објави досега невидена снимка со која одбележа 20 години од доаѓањето на Владимир Путин на власт. Со снимката, направена во 2008 година, се гледа како тој и некогашниот американски претседател Џоџ Буш танцуваат на традиционална музика во Сочи.

Буш беше во посета на Сочи откако ги поттикна Грузија и Украина да им се придружат на НАТО пактот на самитот на западниот воен блок во 2008 година.

Кога тие двајца за првпат се запознаа во 2001 година Буш рече дека може да ја разбере душата на Путин. Потоа Путин го посети Буш на неговиот имот во Тексас.

Во Сочи тие двајца се сретнаа за последен пат како претседатели бидејќи Путин еден месец подоцна стана премиер, а Буш следната година беше наследен од Барак Обама.

реклама

Забава

Работа од дома, фејл компилација

Read more

Запознајте го Мјаунуел Нојер – најдобриот мачорски голман во светот

Read more

Слатката десктоп ласица Ози

Read more

Трикови со кои на старите работи по дома ќе им дадете нова улога

Read more

Нови видеа

play_arrow

Домашен тренинг: Кардио вежби за ефективно слабеење

Read more
play_arrow

Пингвини во посета на музеј

Read more
play_arrow

Полнење гориво 6.000 метри на небото

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за серијата „Friends“

Read more
play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Read more
play_arrow

Раперот Свормз удри во автобус и го уништи неговото Ferrari

Read more
play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more
play_arrow

Погледнете како да направите прекрасна градина на покривот на вашата зграда

Read more
play_arrow

Работа од дома, фејл компилација

Read more
play_arrow

Италијанското знаме го разубави миланското небо

Read more
play_arrow

Корона-робот дезинфицира по индиските улици

Read more