Погледнете како метеор го осветли небото над Јапонија

Силен блесок на метеор што паѓа го осветли небото над западна Јапонија, а таа сцена ја забележаа телевизиските камери и корисниците на социјалните мрежи.

Метеорот силно изгоре додека брзо минуваше низ атмосферата на Земјата, пренесе Associated Press.

Многу луѓе во западна Јапонија објавија на социјалните мрежи дека биле сведоци на оваа ретка глетка.

Телевизијата NHK објави дека нејзините камери во префектурите Аичи, Мија и на други места ја снимиле „огнената топка на небото“.

Снимките од камерите во пристаништето Нагоја покажуваат како метеорот сјае како полна Месечина додека се приближува кон Земјата.

Некои експерти рекоа дека е можно мали делови од метеорот да паднале на Земјата.

URL
Тагови
реклама

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more

Бектеши објави кои маркети се затворени оти не ги намалиле цените

Read more

Полски свештеници правеле оргија со жиголо, му се слошило, не му помогнале веднаш

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Чек дис аут

Силна бура создаде застрашувачка глетка на небото во Оклахома - како да пукнала нуклеарна бомба

Read more

Примала плата од 16 фирми, а не работела ниту еден ден: Филмската приказна ќе заврши на суд во Кина

Read more

92-годишен дедо нокаутираше двајца насилници среде улица

Read more

Земи си мачка, да ти биде забавно дома

Read more
 

Магазин

Полжавчиња со афион и цимет - одлични се со шолја кафе, чај или млеко

Читај повеќе
  • play_arrow

Силна бура создаде застрашувачка глетка на небото во Оклахома - како да пукнала нуклеарна бомба

Читај повеќе

Примала плата од 16 фирми, а не работела ниту еден ден: Филмската приказна ќе заврши на суд во Кина

Читај повеќе

10 прашања што откриваат каков е навистина вашиот сексуален живот

Читај повеќе

Зошто велосипедот треба да стане вашето редовно превозно средство?

Читај повеќе
  • play_arrow

92-годишен дедо нокаутираше двајца насилници среде улица

Читај повеќе

Koja е најдобрата положба за спиење кога имате настинка или грип?

Читај повеќе
  • play_arrow

Земи си мачка, да ти биде забавно дома

Читај повеќе
  • play_arrow

Корејски специјалитет: Месо потпечено со павлака и јајца

Читај повеќе