Погледнете како вози летачки Cadillac

Ниту General Motors не сака да се откаже од учеството во развој на летачки такси возила, а најголем адут му е Cadillac брендот.

Досега имаме видено различни концепти и прототип на летачки такси возила од познати автомобилски компании, а сега на ред е и Cadillac, бренд на луксузни автомобили во составот на General Motors.

Претставен е концептот  Cadillac eVTOL, електрично летачко такси кое доаѓа во облик на летачки дрон и воопшто не потсетува на луксузните лимузини.

Иако се работи само за концепт, General Motors јасно искажува желба да се вклучи во бизнисот на летачки такси служби на иднината.

Новиот Cadillac ќе може да лета со брзина од 90 км/ч, а засега се развива модел кој ќе превезува само еден патник.

Remote video URL
реклама

Илон Маск остана без 27 милијарди долари минатата недела

Read more

Сто факти за вселената во кои нема да ви се верува

Read more

Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Read more

CAT техника - сигурен пат до женски оргазам

Read more

Авто новости

Топ 10: Кои автомобили се најбарани во Русија?

Read more

Како изгледа Mercedes-AMG GT Black Series по тјунирањето?

Read more

Дали би си купиле кола од Lidl супермаркет? Цена поволна

Read more

Како правилно да го проверите нивото на масло во моторот?

Read more
 

Автомобили

Топ 10: Кои автомобили се најбарани во Русија?

Читај повеќе
  • filter

Како изгледа Mercedes-AMG GT Black Series по тјунирањето?

Читај повеќе

Дали би си купиле кола од Lidl супермаркет? Цена поволна

Читај повеќе

Како правилно да го проверите нивото на масло во моторот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е првиот автомобил со систем на автономно возење на Ниво 3

Читај повеќе

Како можете да ја одговорите анкетата за оценување на работата на сообраќајна полиција?

Читај повеќе

Пандемијата ја намали продажбата на нови возила во земјава за 33 проценти

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот McLaren 765LT кој развива 1.000 КС

Читај повеќе
  • filter

Галерија на денот: Taycan Cross Turismo

Читај повеќе