Погледнете во каков кафез се одржа ММА борба во Полска

Во Полска се одржа модифицирана ММА борба во минијатурен кафез.

Борбата беше организирана во Гдањск, а една од средбите беше меѓу Јацек Мурански и Аркадиус Танкула. Имињата веројатно нема ништо да ви значат, Мурански е 52-годшен актер кој во борбата влезе наместо неговиот син кој се повреди неколку дена пред борбата.

Тоа што организаторите го направија за оваа борба е нешто неверојатно, ја отстранија оградата од стандардната арена и внатре поставија уште еден, помал кафез со големина од околу седум метри квадратни.

Борбата траеше малку повеќе од 2 минути пред да заврши со дисквалификација на Мурански, кој неколку пати го гризна својот противник.

URL
Remote video URL
Тагови
реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Останати спортови

Емил Павлов: Сонот ми е за две години да ја освојам титулата светски првак

Read more

Поранешна УФЦ шампионка претепана од ММА борач, гола избегала од хотелска соба

Read more

Џудо шампионката Пино брутално претепана од тренерот: Мислев дека ќе умрам

Read more

Легендарниот УФЦ борач не сака да влезе во Куќата на славните: Дајте ми пари

Read more
 

Спорт

Пелистер во топ 10 најлоши во Европа сезонава

Читај повеќе

Занети: Меси никогаш не беше блиску до Интер

Читај повеќе

Емил Павлов: Сонот ми е за две години да ја освојам титулата светски првак

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс подобри од Лејкерс во дербито, Голден Стејт го разби Феникс

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали Северна Кореја навистина тврди дека има освоено Мундијал?

Читај повеќе

Почина легендата на ФК Партизан, Момчило Вукотиќ

Читај повеќе

Поранешна УФЦ шампионка претепана од ММА борач, гола избегала од хотелска соба

Читај повеќе
  • play_arrow

Мемфис запиша највисока победа во историјата на НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

Спектакл на Олд Трафорд: Триумф на „Црвените ѓаволи“ во режија на Роналдо

Читај повеќе