Погоди ги маскотите со Арсен Венгер

Арсен Венгер гостуваше во „The Graham Norton Show“ на BBC каде се соочи со несекојдневен предизвик.

Поранешниот долгогодишен стратег на Арсенал требаше да погоди на кој клуб е маскотата која му ја прикажуваа.

И покрај тоа што 22 години мина во Англија водејќи го Арсенал, Венгер покажа големо незнаење кога станува збор за маскотите на клубовите од Островот. Ако е за оправдание, му ги дадоа најбизарните маскоти.

реклама

Фудбал

Конте: Само победа над Борусија Менхенгладбах нè остава во игра

Read more

Историски преседан во Лигата на шампиони

Read more

Балотели близу до нов клуб: „Овде би го дочекале како Марадона“

Read more

Кога на Клоп ќе му „пукне филмот“ со новинарите

Read more

Нови видеа

play_arrow

Неверојатно, но вистинито: Најжешката река во светот во која сѐ умира

Read more
play_arrow

Идеја за десерт: Печени јаболка со цимет, ореви и суво грозје

Read more
play_arrow

Зошто е важно да бидете искрени од првиот ден во врската?

Read more
play_arrow

Моментот кога огромен алигатор изеде птица за неколку секунди

Read more
play_arrow

Зошто Американците не смеат да пијат алкохол до 21 година?

Read more
play_arrow

10 најконтроверзни сопственици на фудбалски клубови

Read more
play_arrow

15-минутни секси вежби со Памела

Read more
play_arrow

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Read more
play_arrow

Рај за велосипедисти

Read more
play_arrow

Транспорт на отворено море: Дронови кои им пркосат на ветровите и брановите

Read more
play_arrow

Како да се ослободите од подуеност на стомакот?

Read more
play_arrow

Неверојатна борба меѓу тигар и мечка

Read more