Поинаква суперхеројска приказна: „Project Power“ со Џејми Фокс и Џозеф Гордон-Левит

Netflix го објави трејлерот за суперхеројската сај-фај акција „Project Power“ со Џејми Фокс и Џозеф Гордон-Левит во главните улоги.

Филмот е дело на режисерското дуо Хенри Џост и Ариел Шулман, работен по сценарио на Матсон Томлин (The Batman).

Премиерата е закажана за 14 август.

Премисата е следна: опасна дрога се појавува на улиците на Њу Орлеанс – ти дава пет минути со супермоќи, уникатни за секој „корисник“.

Сега си суперхерој или негативец на Марвел, на цели пет минути. Што ќе направиш?

реклама

Филм & ТВ

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

Read more

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Пронајдена карстна дупка каде терористите на ИСИС фрлале тела

Read more
play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Read more
play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more
play_arrow

Проверете си го знаењето: Ова се седумте најчести научни урбани митови

Read more
play_arrow

Зошто смртоносни вируси преминуваат од животни на луѓе?

Read more
play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more
play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more
play_arrow

Десет начини како да зготвите модар патлиџан

Read more
play_arrow

Далеку од дрим-тим: Најлошите фудбалери кои освоиле ЛШ титула

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more