Point Retail Park прославува 2 години!

Првиот малопродажен парк во Македонија - Point Retail Park оваа недела прославува 2 години од своето постоење и тој повод ќе го одбележи со низа активности.

Од трговскиот центар најавуваат тридневен шопинг фестивал од 16 до 18 Јули, на кој сите љубители на шопингот ќе можат да ги искористат големите попусти и да купуваат во продавниците на своите омилени брендови по пониски цени. Покрај  попустите, роденденската програма опфаќа забавни активности за најмалите со суперхерои и музички бендови за возрасните.

Откако ги отвори своите врати пред 2 години, овој трговски центар направи вистинска револуција во шопинг искуството со концептот “шопинг на раат“, кој нуди бесплатен паркинг, едноставен пристап, одлична понуда од брендовите за широка потрошувачка, како и гастрономска понуда што го прави трговскиот центар конкурентен и жешка точка за потрошувачи од земјава и странство.

Point Retail Park оваа годишнина ќе ја прослави и под мотото „ПРВ“, поаѓајќи од “прв малопродажен парк од отворен тип“ на двегодишнината ќе се закити и со:

  • ПРВ трговски центар кој летово поставува фотоволтаична централа со која ќе се обезбедуваат над 30% од потребите за електрична енергија на објектот од сопствени обновливи извори на енергија, што ќе го направи нај еколошкиот трговски центар во државата;
  • ПРВ трговски центар кој има целосен виртуелен приказ на Google;
  • ПРВ трговски центар кој ќе обезбеди 10 стипендии за најдобрите студенти на медицина, економија и ИТ насоките за учебната 2021/2022.

Point Retail Park има тенденција да ја продолжи оваа успешна приказна ширејќи се во повеќе градови.

 

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Промо

НЛБ Банка и Visa со многу изненадувања по повод Олимписките игри

Read more

Point Retail Park прославува 2 години!

Read more

Спортски, практичен и елегантен: Пристигна новиот Audi Q5 Sportback

Read more

Институтот Pasteur de Lille ја оцени ефикасноста на прочистувачите на воздух на Daikin против респираторни вируси

Read more
 

Ново

  • play_arrow

Лоши навики поради кои сте во долгови и не штедите пари

Читај повеќе

Дневен ковид биланс: 54 нови случаи oд 3.764 тестирања

Читај повеќе
  • filter

Volkswagen го претстави малиот кросовер Taigo

Читај повеќе

Вучиќ: Ништо не бараме од Македонците, само братство и пријателство

Читај повеќе

Трговијата со луѓе за сексуална експлоатација е доминанта форма во Македонија

Читај повеќе

Пет знаци кои потврдуваат дека партнерот повеќе не ве привлекува

Читај повеќе

Скопје се топи на +40°C, Брзата помош има стотина интервенции дневно

Читај повеќе

Нула минути чекање на граница и една работна дозвола – бара бизнис заедницата

Читај повеќе

Еден загинат и двајца повредени во сообраќајка во Куманово

Читај повеќе