Покажете ги Вашите барменски вештини на Бадел Мастеркласа натпреварот и освојте 30.000 евра

Првпат во Македонија - не пропуштајте да се пријавите најдоцна до 16-ти. февруари на најголемото регионално натпреварување на бармени.

За сите страсни и креативни бармени кои сакаат да ја покажат својата извонредна умешност во работата! Најголемото регионално натпреварување на бармени Бадел Мастерклас е прилика која не смеете да ја пропуштите!

Учесниците во натпреварот ќе ги покажат своите барменски вештини на највозбудливиот и најголем барменски натпревар во регионот, кои ќе направат тест на знаење, вештини и страст кон светот на пијачките.

Во прилика за да споделат знаење и искуства, за победникот кој ќе се бира помеѓу натпреварувачи од Хрватска, Словенија, Босна и Херцеговина, Македонија, Србија и Црна Гора, осигурана е фантастична парична награда од 30.000 евра! Освен главната награда, победникот станува бренд амбасадор на Бадел! Добитникот на втората награда ќе освои 4.000 евра, односно награда за трето пласираниот на натпреварот од 2.000 евра.

Пријавувањето трае до 16 февруари, а богатиот награден фонд ќе биде инспирација за многу од вас. Пријавите се отворени за сите кои исполнуваат услови од Хрватска, Словенија, Босна и Херцеговина, Македонија и Србија, а сите од Црна Гора можат да се пријават за натпреварот во Белград.

Правилата и условите за учество се достапни на ОВОЈ ЛИНК.

По проверка на условите за учество, сите полнолетни кандидати со живеалиште во државата во која се пријавуваат, мора да исполнат пријава со податоци, а Бадел Мастеркласа на страницата на линкот.

Бадел Мастерклас ќе се одвива во три возбудливи круга. Првиот круг се состои од онлајн проверка на теоретско знаење кое ќе се оддржи веќе на 18 февруари на: Бадел Мастерклас зад верифицирањето на пријавите.

Во следни квалификации продолжуваат натпреварувачите коишто ќе одговорат на најмногу точни прашања и во најкраток можен рок, затоа што се бодува и брзината на одговарањето.

Вториот круг ќе се оддржи во 5 градови - Загреб, Белград (натпреварувачи од Србија и Црна Гора), Љубљана, Сараево и Скопје, а секој град ќе ги угости најдобрите бармени и ќе се натпеваруваат по 20 кандидати со навеќе добиени поени од првиот круг. Вкупно 100 натпреварувачи ќе имаат прилика да ги покажат своите вештини на регионално ниво.

Третиот и финален круг ќе ги собере најуспешните од вториот круг. Финалето ќе се оддржи во Загреб од 8 до 16 април, а во завршниот круг ќе биде најдобриот кандидат од сите држави од вториот круг. Тој ќе се бори да ја освои наградата од 30.000 евра, која ќе отиде кај најдобро оценетиот кандидат.

Придружете се на најголемото регионално натпреварување на бармени и покажете зошто сте најдобар во вашата работа. Пријавете се денеска и бидете спремни да го освоите срцето на жирито и на публиката со вашиот талент и знаење.

Повеќе на: Бадел Мастерклас

реклама

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more

Големата разлика во годините е нов тренд кај паровите

Read more

Рецептот што го освои TikTok: Пробајте го најмекото пилешко и компири во сос од лимон

Read more

Во Египет откриен најстариот поплочен пат во светот, се знае и за што се користел

Read more

Живот

Конзервирана храна што може сериозно да му наштети на вашето здравје

Read more

10 навики на најуспешните луѓе во светот, на една Опра особено се придржува

Read more

Бизарен случај: Уапсен Босанец откако синот хомосексуалец го обвинил за принуден брак

Read more

Што никогаш не смеете да правите ако користите електрична греалка?

Read more
 

Магазин

Конзервирана храна што може сериозно да му наштети на вашето здравје

Читај повеќе
  • play_arrow

Запознајте го Кристијано МекДоналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецептот што го освои TikTok: Пробајте го најмекото пилешко и компири во сос од лимон

Читај повеќе

10 навики на најуспешните луѓе во светот, на една Опра особено се придржува

Читај повеќе

Големата разлика во годините е нов тренд кај паровите

Читај повеќе

Бизарен случај: Уапсен Босанец откако синот хомосексуалец го обвинил за принуден брак

Читај повеќе

Како јадењето јајца може да влијае на слабеењето?

Читај повеќе

Зошто не треба да јадеме после 20 часот?

Читај повеќе

Зошто ни се потребни престапни години и како настанале?

Читај повеќе