Полицаецот кој се обиде да го уапси синот на Ел Чапо убиен со 155 куршуми

Мексиканскиот полицаец кој учестуваше во апсењето на синот на нарко дилерот Хоакин Ел Чапо Гузман е убиен со 155 куршуми во брутален напад на паркингот пред шопинг центар.

Непознатите сторители се појавија во црвен автомобил и го нападнаа полицаецот откако тој го паркираше автомобилот на паркингот пред шопинг центар во Мексико.

Телото го оставиле во неговиот Nissan и побегнале.

Ова брутално убиство се случи неколку дена откако беше уапсен синот на Ел Чапо, Овидио Гузман Лопез. Полицајците беа принудени да го ослободат, бидејќи неговите луѓе почнаа да пукаат.

Полицаецот кој е убиен има 32 години, а полициски службеник станал пред шест години. За него се зборува дека бил добар колега, човек, татко и маж кој чесно ја извршувал својата работа.

реклама

Родителите на деца кои одат во училиште да се вратат на работа, одлучи Владата

Read more

Протести во Белград поради враќањето на полицискиот час, полицијата употреби солзавец

Read more

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more

Витаминот Д и коронавирусот - Вистинска или залудна надеж?

Read more

Свет

Топлес протест против Макрон во Париз

Read more

Жаир Болсонаро позитивен на COVID-19

Read more

Уапсени 28 членови на клан поврзан со мафијата Камора

Read more

Бизарна несреќа: Автобус пропадна во езеро во Кина, загинаа ученици

Read more

Вести

  • play_arrow
  • filter

Протести во Белград поради враќањето на полицискиот час, полицијата употреби солзавец

Читај повеќе
  • filter

Топлес протест против Макрон во Париз

Читај повеќе
  • play_arrow

Вучиќ: Од петок полициски час, ситуацијата во Белград е алармантна

Читај повеќе

Каква е состојбата со COVID-19 во регионот?

Читај повеќе

Родителите на деца кои одат во училиште да се вратат на работа, одлучи Владата

Читај повеќе

15 јули ќе биде неработен ден, нема да се одработува

Читај повеќе
  • play_arrow

Жаир Болсонаро позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Тетовската уметничка галерија со јавен повик до уметниците

Читај повеќе

Корона кризата ја одложи Галичка свадба

Читај повеќе