Полицаецот кој се обиде да го уапси синот на Ел Чапо убиен со 155 куршуми

Мексиканскиот полицаец кој учестуваше во апсењето на синот на нарко дилерот Хоакин Ел Чапо Гузман е убиен со 155 куршуми во брутален напад на паркингот пред шопинг центар.

Непознатите сторители се појавија во црвен автомобил и го нападнаа полицаецот откако тој го паркираше автомобилот на паркингот пред шопинг центар во Мексико.

Телото го оставиле во неговиот Nissan и побегнале.

Ова брутално убиство се случи неколку дена откако беше уапсен синот на Ел Чапо, Овидио Гузман Лопез. Полицајците беа принудени да го ослободат, бидејќи неговите луѓе почнаа да пукаат.

Полицаецот кој е убиен има 32 години, а полициски службеник станал пред шест години. За него се зборува дека бил добар колега, човек, татко и маж кој чесно ја извршувал својата работа.

реклама

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Read more

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

ДИК: Членовите на избирачките одбори ќе добијат за 100% повисок надоместок

Read more

Пет грешки во сексот поради кои изгледате како почетник

Read more

Свет

На Кипар сослушан сопственикот на бродот што го пренел амониум нитратот во Бејрут

Read more

Хаос во Бејрут: Уапсени 16 луѓе поврзани со експлозијата, протест против владата

Read more

Во Индија над 2 милиона заразени со COVID-19, во Мексико над 50.000 починати

Read more

Гори зградата на Светскиот трговски центар во Брисел

Read more

Вести

До ОЈО Скопје поднесен соодветен акт за „бесправно градење“ кај „Мавровка“

Читај повеќе

Вучиќ: Со Приштина сакаме суштински разговори, во септември ќе барам исполнување на договорот за ЗСО

Читај повеќе

Во Геријатриската болница уште 10 нови позитивни на COVID-19, сите асимптоматски

Читај повеќе

Филипче: Малиот Илче од Охрид здрав и расположен заминува во мал групен дом

Читај повеќе

ДИК: Членовите на избирачките одбори ќе добијат за 100% повисок надоместок

Читај повеќе

БИРН: СДСМ победи во Twitter војната на изборите

Читај повеќе

На Кипар сослушан сопственикот на бродот што го пренел амониум нитратот во Бејрут

Читај повеќе

Филипче: Се подготвуваат 16 мини инфективни одделенија во кои ќе се прави брза дијагностика на COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Хаос во Бејрут: Уапсени 16 луѓе поврзани со експлозијата, протест против владата

Читај повеќе