Полицаецот кој се обиде да го уапси синот на Ел Чапо убиен со 155 куршуми

Мексиканскиот полицаец кој учестуваше во апсењето на синот на нарко дилерот Хоакин Ел Чапо Гузман е убиен со 155 куршуми во брутален напад на паркингот пред шопинг центар.

Непознатите сторители се појавија во црвен автомобил и го нападнаа полицаецот откако тој го паркираше автомобилот на паркингот пред шопинг центар во Мексико.

Телото го оставиле во неговиот Nissan и побегнале.

Ова брутално убиство се случи неколку дена откако беше уапсен синот на Ел Чапо, Овидио Гузман Лопез. Полицајците беа принудени да го ослободат, бидејќи неговите луѓе почнаа да пукаат.

Полицаецот кој е убиен има 32 години, а полициски службеник станал пред шест години. За него се зборува дека бил добар колега, човек, татко и маж кој чесно ја извршувал својата работа.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Српски туристи избркани од грчкиот остров Евија

Read more

Видеоиграта Super Mario Bros. од 1985 година продадена на аукција за 114.000 долари

Read more

Трет ден протести пред бугарската Влада

Read more

Свет

Во Бразил повеќе од 70.000 луѓе починаа од последици од COVID-19

Read more

Трамп потврди дека САД извршиле кибер напади врз Русија

Read more

Објавени транскрипти од апсењето на Флојд: Кажете им на децата дека ги сакам. Мртов сум

Read more

Половина Оклахома прогласена за резерват на Домородните Американци

Read more

Вести

  • play_arrow

Трет ден протести пред бугарската Влада

Читај повеќе

Чулев ќе побара помош од војската за справување со мигрантите

Читај повеќе

Каква е состојбата со COVID-19 на Балканот?

Читај повеќе

Нови 199 случаи, 8 лица починаа од COVID-19

Читај повеќе

22-годишен мигрант најден починат во Куманово

Читај повеќе

Спасовски: Ние сме на потег, обновен режим е голема опасност

Читај повеќе

Српски туристи избркани од грчкиот остров Евија

Читај повеќе

Во понеделник ќе гласаат 716 лица со COVID-19 и во самоизолација, а во вторник 8.852 болни, немоќни и хронично болни

Читај повеќе

Маск на седмо место на листата на милијардери на Bloomberg

Читај повеќе