Полицијата собори маж кој трчал кон ковчегот на кралицата

Полицијата уапси маж кој се обиде да го грабне ковчегот на кралицата во инцидент што ги шокираше присутните во Вестминстерската сала.

Полицајците го соборија човекот на под за време на невообичаениот инцидент, кој се случи синоќа околу 22 часот во Вестминстерската сала.

Се верува дека мажот се протуркал низ редот на ожалостени, меѓу кои имало и седумгодишно девојче, се упатил кон ковчегот и се обидел да го подигне знамето.

Видеото емитувано од зградата престанало околу 22 часот. Кога повторно тргнал, било забележано дека знамето што го покривало ковчегот било поместено.

URL

Мажот потоа бил соборен на подот и изнесен од салата додека шокираните минувачи гледале во него.

Ковчегот на кралицата се наоѓа во Вестминстерската сала од средата, кога беше донесен од Бакингемската палата за да им се овозможи на луѓето да дојдат и да оддадат почит.

Редот на ожалостени кои сакаат да се збогуваат со кралицата е долга неколку километри, а оние кои ќе се најдат во него ќе мора да чекаат и до 24 часа за да стигнат до Вестминстерската палата.

реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Свет

Дали Мелони ќе ѝ забие нож во грб на Урсула фон дер Лајен?

Read more

Бајден го откри условот за повлекување од претседателската трка

Read more

Нетанјаху тврди дека Хамас уништил поголем план на Иран: Едноставно пукаа пред време

Read more

По 14 години изградба Путин го отвори автопатот меѓу Москва и Санкт Петербург

Read more
 

Вести

Пилот од Битола се врати од пензија за да гасне пожари

Читај повеќе

Armani и Dior под истрага за експлоатација на работници

Читај повеќе

Тепачка пред кафеана во скопски Карпош

Читај повеќе
  • play_arrow

Пожарникарите и цивилите заробени на Огражден се евакуираат со словенечки хеликоптер

Читај повеќе

30-дневен притвор за осомничениот за убиството на војникот во Македонски Брод

Читај повеќе

Повторно отворен граничниот премин „Богородица“

Читај повеќе

Дали Мелони ќе ѝ забие нож во грб на Урсула фон дер Лајен?

Читај повеќе

Граничниот премин „Богородица“ сè уште затворен, возилата се пренасочуваат кон Дојран

Читај повеќе

Грција воведува кризен данок за производителите на струја

Читај повеќе