Полицискиот час не го почитувале 77 лица, 58 се приведени

На ниво на целата држава во текот на изминатото деноноќие 77 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 58 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Како што денеска соопшти МВР, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 37 прекршоци.

За последните 24 часа на територијата на Република Северна Македонија на 11 лица им се издадени решенија за изолација, а 27 лица потпишале изјави за самоизолација.

Од страна на полициски службеници, се посочува, не се евидентирани лица кои не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација. 

реклама

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Повторно раст на новозаболени од COVID-19, да се почитуваат препораките

Read more

Во најдлабокиот рудник во светот заразени 164 рудари со коронавирус

Read more

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Read more

Хроника

Почина затвореник од КПУ Идризово

Read more

Најмалку 10 физички пресметки и нарушувања на јавниот ред и мир во 24 часа

Read more

Скопјанец нападнал полицајци кај Стенковец

Read more

Загина возач на мопед во Гевгелија

Read more

Вести

Филипче: Коронавирусот ниту е мртов ниту е заминат

Читај повеќе

Од среда почнува предвремена исплата на мајската пензија

Читај повеќе

Чулев: 104 лица не ја почитувале забраната за движење, приведени се 76 лица

Читај повеќе

Повторно раст на новозаболени од COVID-19, да се почитуваат препораките

Читај повеќе

Сончево со мала облачност, попладне дожд

Читај повеќе

Во најдлабокиот рудник во светот заразени 164 рудари со коронавирус

Читај повеќе

Јовески: Пандемијата со COVID-19 одлага одредени дејствиjа по предметите на СЈО

Читај повеќе

Почина затвореник од КПУ Идризово

Читај повеќе

Новите заразени со COVID-19 во Скопје се од Гази Баба, Бутел, Чаир, Сарај, Карпош 1 и од Аеродром

Читај повеќе