Политика и спорт: Што се случува во кинеската Суперлига?

Пред неколку дена, Џиансу Сунинг соопшти дека ги прекинуваат сите активности на нивните машки и женски фудбалски тимови.

Џиансу е актуелен шампион на кинеската Суперлига, а нивниот пад предизвика прашања дали неверојатно профитабилната кинеска фудбалска лига спонзорирана од Кина можеби ќе се покаже дека е меур од сапуница што ќе пукне секој миг.

Во овој краток документарец, HITC Sevens ги разгледува односите меѓу кинескиот претседател Си Ѓинпин, фудбалските финансии на земјата што се протегаат до Серија А и Премиер лигата, нивните смели планови и дали сето тоа ќе се сруши во кинеската Суперлига.

реклама

Фудбал

Истрага за местење натпревари во српското фудбалско првенство

Read more

Реал ја победи Барселона и се искачи на врвот во Ла Лига

Read more

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Read more

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Read more

Нови видеа

play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата серија на Netflix – „The Innocent“

Read more
play_arrow

Протести против рестриктивните мерки во Холандија

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Осум брзи и здрави идеи за појадок

Read more
play_arrow

Како да се држите до планот за здрава исхрана?

Read more
play_arrow

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Read more
play_arrow

Десетте најголеми промашувања на сезоната

Read more
play_arrow

Како се снајде моќниот GR Yaris на патеката во Нирбургринг?

Read more
play_arrow

Google со емотивно видео ги повика луѓето да се вакцинираат

Read more
play_arrow

Кога улицата ќе се поплави, сурфај

Read more
play_arrow

Каде ќе биде следниот трансфер на „чудото“ Холанд?

Read more