Полна месечина во Риби - како ќе влијае на вашиот знак?

Полната месечина ќе биде во знакот на Риби од 21 септември - ги отвора очите, носи промени и оптимизам. Меѓутоа, за некои знаци, „една капка ќе ја прелее чашата“.

Овен

За вас се активира 12-тата куќа. Тоа е куќа на изолација, длабоки мисли за вашата потсвест, но и љубов во смисла на карма или судбински предодредени односи. Може да очекувате тајна љубовна врска, а за некои, може да се врати личност од минатото. Некои Овни ќе се справат со нивната психа и нивните длабоки и скриени емоции, како и нивните мисли.

Бик

Активирање на 11-тата куќа што е куќа на пријателства, надежи и желби и очекувања. Сега, ако сакате, можете да најдете нова работа преку влијателни луѓе. Исто така, ви претстои период на дружење и запознавање нови луѓе со кои можете да склопите долги и убави пријателства.

Близнаци

За вас е активирано полето на кариера и јавен живот. Кога Месечината е полна во 10-тата куќа, кариерата започнува по нагорна линија или некој деловен чекор завршува во позитивна смисла за вас и добивате извесно признание, односно ветер во грбот.

Рак

Сега е идеално време за планирање, особено кога станува збор за патувања, како и образование или дополнително образование. Сега вашите зборови се убави и питки, убаво време е да ставите сѐ што мислите на хартија и да прочитате по некое време. Ќе се изненадите и самите!

Лав

Сега размислете за инвестиции и дополнителни вложувања. Вашите финансии се нагласени и може да очекувате некое наследство одеднаш! Со вашиот партнер ќе имате многу емоции, како и подобрен сексуален живот. Уживајте!

Девица

Акцент на деловни и љубовни врски. Кога станува збор за работа, го затворате кругот и работите завршуваат. Љубовната врска со вашиот партнер е силна, но прашање е и како ќе заврши, бидејќи оваа полна месечина буди сѐ во вас! Ќе се прелее чашата и ќе донесете одлука за голем чекор.

Вага

Нагласено е вашето семејство, децата и вашето здравје, односно вашиот однос кон тоа. Ќе треба да се посветите на семејството и да работите на односот со децата. Кога станува збор за здравјето сега, би било убаво да се повлече линија и да се воведат нови навики кога станува збор за исхраната.

Скорпија

Ако Скорпијата планира бременост, сега е идеално време! Пријателската врска прераснува во љубовна. Нагласена е потребата за излегување.

Стрелец

Вашето домашно поле е нагласено. Многу е лесно да го смените местото на живеење. Или да одлучите да купите нов имот. Слободно тргнете во оваа авантура бидејќи планетите се на ваша страна. Можно е и реновирање на стан или куќа.

Јарец

Вашето образование е нагласено. Имате потреба од доквалификација и би било одлично доколку тоа би се вклопило во вашата кариера. Некои курсеви или обука, како и продолжување на студиите даваат одлични резултати.

Водолија

Акцентот е ставен на средства и финансии. Вашите вредности ќе се променат и ќе почнете повеќе да го цените она што го имате, како и себеси. Сега слободно побарајте покачување и борете се повеќе за себе кога станува збор за работата.

Риби

Промените се случуваат во вас. И внатрешно и надворешно. Ако сакате да ја смените фризурата, начинот на облекување или сакате естетска хирургија, сега е вистинското време. Што се однесува до вашата внатрешна промена, таа ќе биде силна и видлива. Луѓето ќе го почувствуваат и ќе им биде мило кога ќе ја видат вашата нова сила и вашето ново „јас“.

реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

ЕУ драстично ја казни Полска: Варшава мора да плаќа милион евра дневно

Read more

Живот

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Која е врската помеѓу психопатите и проѕевањето?

Read more

20 најдобри градови за семеен одмор

Read more

Петте најсрамежливи знаци во Зодијакот

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Најголемиот аквариум во светот: 68.000 морски животни во 25 милиони литри вода

Читај повеќе

Која е врската помеѓу психопатите и проѕевањето?

Читај повеќе

Шпанка го лажирала сопственото киднапирање, па играла бинго со парите од откупот

Читај повеќе

Идеја за брз ручек: Паста со сланина

Читај повеќе

20 најдобри градови за семеен одмор

Читај повеќе

Петте најсрамежливи знаци во Зодијакот

Читај повеќе

Четири знаци дека сте во брак или во врска со нарцис

Читај повеќе

Недостаток на сон - поголем ризик да се разболите од грип

Читај повеќе