Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Полната Месечина во Девица на 24 февруари се појавува во опозиција со Сатурн и има големо влијание на некои знаци од Зодијакот на полето на кариерата.

Планетата на кармата Сатурн почнува да го вклучува своето судбоносно влијание, па крајот на февруари нема да биде лесен, бидејќи Сонцето и Меркур влегуваат во знакот Риби, влошувајќи ја темата за емоционална одговорност и зрелост во животот на секој човек.

Сатурн е најтешкиот учител во астрологијата, тој е како строг татко; никогаш не дава подароци џабе, туку само за труд и посветеност. Сепак, неговите подароци се најбогати!

Во февруари 2024 година започнува важен фокус на Сатурн, бидејќи на 22 февруари Сонцето почнува да поминува низ знакот Риби, каде што се наоѓа оваа планета. Сонцето секогаш ве принудува да се фокусирате на некоја планета, што значи дека секој човек ќе се соочи со моментот кога ќе паднат розовите очила.

Првата важна точка ќе биде полната Месечина во Девица на 24 февруари, која се јавува во опозиција со Сатурн.

5 знаци на кои најголемо влијание ќе има полната Месечина:

Овен

Полната Месечина се случува во работниот сектор, па може да дојде до непријатен момент во вашиот тим со некој од вашите колеги. Во врска со ова, веројатно ќе дојде до мало недоразбирање. На крајот, сè ќе излезе во ваша корист.

Лав

Полната Месечина се случува во вашиот финансиски сектор, па ова ќе биде одлична можност да добиете унапредување и да надминете некои лични несигурности. Дефинитивно ќе видите јасно каква самодоверба имате и колку ве ценат другите. Ќе добиете поддршка од личност која е на повисока позиција од вас.

Девица

Можеби ќе добиете унапредување, но со тоа ќе имате сериозна одговорност кон луѓето или ќе ги гледате од прилично сериозно ниво. Ова е случај кога може да ви биде дадена позиција, но во исто време очекувате од вас да биде побарано да ги извршувате вашите должности доста строго.

Стрелец

Полната Месечина кај вас се случува во секторот за статус и достигнувања, така што навистина може да добиете сериозно унапредување и тоа ќе биде поврзано со тајното покровителство на сериозна личност.

Риби

Може да имате конфликт со некој од раководството, поради фактот што од вас може да се очекува повеќе. На пример, ќе се појави посериозен шеф кој може поостро да се справи со некои задачи на работа.

Тагови
реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more

Живот

Најшармантните хороскопски знаци: Носат неодолива енергија

Read more

Викенд хороскоп од 12 до 14 април за секој знак од зодијакот

Read more

Господ ми даде сила, ја фатив за уши и успеав да ја турнам, раскажува сточарот кој беше нападнат од мечка

Read more

Нов тренд во дизајнот на ентериер: Славните поставуваат чешма на необично место

Read more
 

Магазин

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Читај повеќе

Најшармантните хороскопски знаци: Носат неодолива енергија

Читај повеќе

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Читај повеќе

Зошто не треба да се спие со отворени завеси?

Читај повеќе

Викенд хороскоп од 12 до 14 април за секој знак од зодијакот

Читај повеќе

Промени во исхраната со кои ќе ослабете до лето

Читај повеќе

Дали секс двапати во една вечер ги зголемува шансите за забременување?

Читај повеќе
  • play_arrow

Господ ми даде сила, ја фатив за уши и успеав да ја турнам, раскажува сточарот кој беше нападнат од мечка

Читај повеќе

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Читај повеќе