Понеделничка мотивација

Веројатно како и секој понеделник, така и овој не го сакате. Затоа имаме наш предлог за понеделничка мотивација.

Видео-компилацијата ги содржи головите кои македонската фудбалска репрезентација ја однесоа на ЕУРО 2020 кое ќе се одржи сега во јуни и јули.

За потсетување, Македонија местото на Европското првеснтво го обезбеди преку Лигата на нации. Таму прво ги средивме Гибралтар, Лихтенштајн и Ерменија, за потоа во плеј-оф полуфиналето да бидеме подобри од Косово и на крај во големото финале да падне и Грузија.

Уживајте во мајсториите на Несторовски, Тричковски, Барди, Алиоски, Велковски, Пандев...

URL
реклама

Откриен е нов сој: Високозаразен, ја намалува ефикасноста на вакцината

Read more

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Read more

Пирати, блуд и неморал: Како „Божјата казна го стигна најгрешниот град во светот“?

Read more

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Фудбал

Седум трансфери од соништата што се претворија во кошмари

Read more

Ибра се враќа во шведската репрезентација: Пусти надежи или реалност?

Read more

Почна борбата помеѓу Реал и Ливерпул што може да ја смени историјата на фудбалот

Read more

Алексис: Го обожавам овој спорт, сакам цело време да играм

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Дали е ова најбруталниот старт на сезоната?

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум трансфери од соништата што се претворија во кошмари

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет суперѕвезди на кои забрзано им се губи сјајот

Читај повеќе

Ибра се враќа во шведската репрезентација: Пусти надежи или реалност?

Читај повеќе

Почна борбата помеѓу Реал и Ливерпул што може да ја смени историјата на фудбалот

Читај повеќе
  • play_arrow

Алексис: Го обожавам овој спорт, сакам цело време да играм

Читај повеќе
  • play_arrow

Скандалозно однесување: Контроверзниот Беноа Пер намерно изгуби меч на Аргентина Опен

Читај повеќе
  • play_arrow

МЗТ го прегази Ловќен во АБА2 лигата

Читај повеќе

Со новиот пораз и нов негативен рекорд за Ливерпул

Читај повеќе